Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #15362, Prohlášení poplatníka

Jak funguje růžové prohlášení a jaké jsou jeho platnosti?

19.9.2021 Daně

Dobrý den, jsem zaměstnaná na DPP a DPČ u dvou různých zaměstnavatelů. Tím ze jsem studentkou jsem na první dohodu podepsala růžové prohlášení, ale u data zúčtovacího období jsem vyplnila pouze 6/2021 (jako za červen 2021). Tak to jsem postupovala i v červenci. V srpnu jsem nastoupila na druhou dohodu, kde jsem s doměním, že růžové prohlášení už mám neplatné, protože jsem ho vždy vyplňovala jen na daný měsíc, podepsala znova a teď se mi sešlo, že ani jedna z dohod mi nestrhla daň z platu. Toto už s jedním ze zaměstnavatelů řeším, ale zajímalo by mě, jak je to tedy s růžovým prohlášením, pokud tam rovnou zapíšu období, měsíc na který jsem chtěla aby platilo, tak je to tedy špatně a platí dokud ho neukončím? Děkuji

Dobrý den,

prohlášení poplatníka platí pouze pro měsíce které vyplníte. Pokud jste neměla zaškrtnutý např. srpen a zaměstnavatel Vám přesto za tento měsíc slevu aplikoval, požádejte mzdovou účtárnu o korekci.