Jak se pojistit při půjčce, když máte obavy o splácení a špatný vztah s partnerem?

Nejlevnější půjčka od Zonky
28.11.2018 Půjčka

Dobrý den, mám půjčku cca 300 000 Kč u Moneta Money Bank, splácí ji můj partner. Půjčka byla pořízena na jeho podnikání. Můžu se nějak pojistit do budoucna? Mám strach, že půjčku přestane splácet, nyní máme špatný vztah. Existuje způsob, jak zařídit, aby byl on tím dlužníkem? Nějak se pojistit? Např. sepsáním nějaké smlouvy o uznání dluhu vůči mé osobě? A jaké mám šance, že toto odmítne? Děkuji moc za radu.

Dobrý den,

půjčka u Moneta Money Bank je Vaše, nelze ji na nikoho přepsat. Bance je jedno, jak jste s penězi naložila (předala je svému příteli na podnikání). Vaší jedinou šancí je přemluvit přítele k podepsání směnky či jiného dokumentu o půjčce (že jste Vy půjčila peníze jemu). Nicméně i když toto podepíše a přestane splácet, budete dluh vůči Monetě muset vyrovnat Vy (a dále tyto peníze vymáhat po svém příteli soudně).