Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #21841, Půjčka nabízená přes internetbanking

Půjčka nabízená přes internetbanking, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
3.8.2023 Půjčka

Dobrý den, mohu prosím nějak zamezit tomu, aby bylo možné v mém elektronickém bankovnictví sjednat online půjčku? Já osobně nikdy žádnou půjčku nepotřeboval, tedy pro mě je to jen bezpečnostní riziko, že v případě odcizení přihlašovacích údajů by útočník mohl nejen odcizit vše na účtu (a to je jen minimum oproti tomu, kdy si klikne na nabízený úvěr online - pak může jít o stovky tisíc). Nevím jak tyto nabídky efektivně zrušit a opět zažít pocit bezpečí, které si svobodně zvolím. Pokud toto banka neumožnila, nejde pak o nátlak a vnucování služeb, bez možnosti svobodné volby? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nic takového zrušit nejde. Určitě nejde o žádný nátlak či vnucování služeb. Přístup k účtu je chráněn nejen přihlašovacími údaji (přihlašovací jméno a heslo), ale taktéž potvrzovací SMS/mobilní aplikací banky. Útočník by tak musel odhalit nejen vaše přihlašovací jméno a heslo do internetbankingu, ale musel by se zmocnit taktéž vašeho mobilního telefonu a odhalit vaše přihlašovací údaje do telefonu. To je prakticky nemožné.