Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka

Půjčka

ZADAT NOVÝ DOTAZ
L

Pokračování dotazu č. 1632: Děkuji za odpověď, ale byla jsem odkázána na č. telefonu 800220077 a to je Citibank. Reakce na dnešní dotaz – Lenka.

Děkuji za doplnění - toto číslo je v pořádku a u Citibank se samozřejmě nejedná o podvod.

Doporučuji pouvažovat o změně banky, která Vám kreditní kartu poskytuje. Citibank zrovna dobré renomé ani podmínky nemá. Navíc se v Čechách hodlá zbavit retailového bankovnictví, tedy pravděpodobně "prodá" všechny své klienty jiné bance - více info v našem článku Citibank prodává retail zde.

L

Dobrý den, dostala jsem SMS od Vás, že mám přeplatek na kreditní kartě a že mám volat . Jenže mám začat šestnácti místným číslem karty, kterou nemohu najít. Jak mám dále pokračovat. Mám číslo účto, VS, první 4 a poslední 4 čísla karty, ale jinak nic. Prosím o radu a pomoc. Děkuji.

Dobrý den,

od nás jste žádnou SMS nedostala - nejsme banka, ale pouze poradenský portál. Od jaké banky máte kreditní kartu? Číslo karty je natištěno na kartě. Doporučuji nikam nevolat - solidní banky takto s klienty nekomunikují, mohlo by se jednat o podvod (drahá placená linka, snaha z Vás vytáhnout data ke kartě, a pak s ní zaplatit online).

KM

DOBRÝ DEN CHTĚLA SEM SE ZEPTAT U VAŠÍ BANKY KLIENTEM NEJSEM ALE POTŘEBUJI ZAPLATIT URČITOU ČASTKU. CHTĚLA SEM SE TEDA ZEPTAT KOLIK ZAPLATIM NAVÍ ZA POPLATEK KDYŽ NEJSEM VAŠÍM KLIENTEM DĚKUJI PŘEDEM MICHALISKOVÁ

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze poradenský portál. Na jaký účet (u které banky) chcete poslat platbu? Máte veden svůj účet u jakékoliv banky?

M

Dobrý den, chci přejít z Ge Money Bank k jiné bance. Čerpám na ní dva úvěry, které splácím, ikdyž někdy opožděně. Důvodem jsou vysoké úroky, písemné upomínky za 600 kč, které jsou odesílané každým 6. dnem znova, internetové bankovnictví které je velmi nepraktické. Přemýšlím nad Fio Bank, Air bank a nebo Mbank. Hledám způsob jak sloučit dva úvěry v jednu výhodnější splátku a mírnější sankce v případě drobného opoždění. Prosím Vás mohl byste mi poradit, která banka na trhu by pro mě byla nejvhodnější ? Předem mockrát děkují ;)

Dobrý den,

kolik celkově na obou úvěrech zbývá k doplacení a jaké jsou Vaše příjmy?

FIO je dobrá, ale spotřebitelské úvěry ani konsolidace bohužel zatím nenabízí, takže ta je mimo hru. Tedy doporučuji Air-Bank, Equa Bank a ZUNO Bank (úrok kol 10%, bez poplatků). mBank také není špatná, ale u spotřebitelských úvěrů a konsolidací si stále účtuje poplatek za poskytnutí úvěru.

Je třeba zdůraznit, že žádná z bank netoleruje opožděné splácení. Banky jako Air-Bank nabízejí velmi výhodné podmínky, ale jen těm, kteří splácí včas. Pokud dojde během splácení kdykoliv k opoždění, místo úroku 9,9% se Vám automaticky celý úvěr bude úročit 14,9%. Upomínky rozesílají všechny banky a účtují si za ně 300-600 Kč. 

Obecně žádná banka nechce dlužníka, který neplatí včas. Je tedy bohužel možné, že Vám konsolidaci vzhledem k záznamům v registrech dlužníků nikdo neposkytne.

RM

Dobrý den , chtěl bych zrušit bankovní kartu vydanou citibank , která mi byla aktivována pro O2 . Již několikrát jsem kontaktoval telefonicky - 233062250 - vaše pracovníky , hovory trvaly i několik desítek minut , vždy mi byl přislíben jakýsi formulář , který mi zašlou elektronickou poštou , jakmile doplatím poplatky za pronájem karty . Učinil jsem , ale nikdy nic nepřišlo . Prosím o info , jak tuto situaci a krtu ukončit . Děkuji Minařík

Dobrý den,

nejsme Citibank, ale pouze poradenský portál. Tato kreditní karta (a obecně přístup Citibank) je bohužel pěkná vyčůranost, nejste první ani poslední, komu byla karta vnucena a kdo se jí chce zbavit. Doporučuji osobně navštívit nejbližší pobočku Citibank a trvat na okamžitém zrušení karty (jinak Vám budou poplatky dále nabíhat).

JB

Dobrý den, rád bych se zeptal jak a hlavně kde mám zaplatit dluh, který mi poslala Česká Spořitelna. Vybíral jsem u bankomatu ČSOB veškeré peníze. Vzhledem k nedostatku peněz na poplatek jsem se dostal do Mínusu. Poté mi přišla sms, abych uhradil dlužnou částku? Prosím o pomoc, předem ďekuji

Dobrý den,

peníze stačí zaslat převodem na svůj účet (či jej tam vložit na jakékoliv pobočce České spořitelny) tak, aby zůstatek na účtu nebyl nižší než 0 Kč.

PZ

Dobrý den,pracuji již několik let každou sezónu na Mallorce a každý rok řeším ,kterou banku bych si měla zvolit na pořízení bankovního účtu abych nemusela posílat manželovi peníze /Eura/ domů poštou a přitom převodem měny nepřicházela o velké částky peněz?Je možné mít banku , která funguje po celé EU...??Platíme převážně kartou na Mallorce-Německo a Česko.Děkuji Tereza P.

Dobrý den,

jak s bankou na Mallorce Vám bohužel neporadím, ale ohledně banky v Čechách pro příjem plateb ze zahraničí ano. Neboť je Mallorka členem SEPA, bude platba velmi levná. Pro příjem peněz v Čechách doporučuji mBank nebo ZUNO Bank - u obou bank je příchozí SEPA platba ze zahraničí zdarma stejně jako vedení účtu. Kdyby platbu nešlo z Mallorcy odeslat jako SEPA ale pouze jako standardní zahraniční, volte ZUNO (zde jsou i tyto příchozí platby zdarma).

Žádná česká banka nepůsobí zároveň na Mallorce, takže si to bude chtít na místě otevřít účet pro odesílání peněz u tamější banky - určitě tam najdete aspoň jednu banku, která bude nabízet stejně jako ZUNO či mBank bezplatné vedení účtu a SEPA platby za 1 EUR.

R

Dobry den chtel bych se zeptat co vsechno potrebuju abych ziskal pujcku pro zacinajici podnikatele predem dekuji ROLAND

Dobrý den,

chcete si půjčit jako fyzická (na sebe) nebo právnická (na firmu/jako OSVČ) osoba?

Kolik si chcete půjčit?

Začínající podnikatel (právnická osoba) potřebuje buď hodně dobrý business plán nebo velkou zástavu/ručitele. Můžete-li zastavit nemovitost, máte vyhráno a půjčí Vám téměř všechny banky/záložny a to ještě velmi ochotně. Pokud máte kvalitní business plán, bude úrok vyšší a banky se budou přesvědčovat hůře. Pokud nemáte ani jedno, bude nejlepší si půjčit jako fyzická osoba, neboť začínajícímu podnikateli bez kvalitního business plánu a zástavy nikdo nepůjčí (je to pro banku velké riziko).

J

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať či môžem dostať konsolidačnú pôžičku alebo spotrebný úver v Čechách keď bývam na Slovensku. Ďakujem za odpoveď

Dobrý den,

možné to je, ale rozhodně to nedoporučuji - v Čechách by byla půjčka v CZK a Váš plat na Slovensku je v EUR. Momentálně je kurz CZK/EUR na minimum (cca 27,5 CZK/EUR) a v budoucnu bude kurz růst až na 24-25 CZK/EUR což znamená, že pokud si dnes půjčíte 1000 EUR bud Váš dluh nyní v CZK 27 500 a za dva roky budete teoreticky na jeho splacení potřebovat 1 100 EUR při kurzu 25 CZK/EUR díky očekávané 10% apreciaci (po skončení intervencí ČNB). 

Podobný problém potkal nemálo Maďarů, kteří si půjčili místo v HUF v zahraničních měnách, HUF pak deprecioval a dluhy rostly.

JP

Dobrý den, mám era účet internetové bankovnictví, zajímalo by mě jestli se platí nějaký poplatek za zrušení tohoto účtu. Děkuji

Dobrý den,

účet lze zrušit zcela bezplatně bez jakýchkoliv sankcí.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

spotřebitelský úvěr, půjčka, mikro-půjčka, konsolidace, refinancování, úvěry na spotřebu, leasing, bonita žadatele o úvěru, záznam v registrech dlužníků, mám šanci získat půjčku?Rychlé odkazy

Banky v ČR