Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #10887, Refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky, Hypoteční poradna

DM

Dobrý den, koncem října mi končí 5letá fixaci na hypo u ČS, hledám výhodné refinancování. U ČS bylo nabídnuta úroková sazba 2,59% ročně na dalších 5 let. Pokud bude u nich pojištění, tak 2,39%. Zatím tápu a nevím kam co a jak. V současné době nemám práci a zástavu mám na rodinný dům, zbývá doplatit 1,4 mil. Kč. Takže asi tak. Děkuji za nějakou dobrou radu kam se obrátit. 

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

tyto sazby jsou extrémně nevýhodné, běžně lze dnes bez pojištění dosáhnout na méně než 2% u LTV do 80%. Přechodu ke konkurenci ovšem může bránit vaše současná nezaměstnanost. Zatímco stávající banka Vás znovu lustrovat nebude, při refinancování u konkurence byste musela dokládat průměrný příjem za posledních 12 měsíců, pracovní smlouvu na dobu neurčitou a potvrzení, že nejste ve zkušební ani výpovědní lhůtě. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

18.1.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Stačilo mít jen trochu štěstí a mohli jste loni při založení stavebního spoření ušetřit i několik tisíc korun. Stavební spořitelny se totiž předháněly v akcích, při kterých klientům odpouštěly vstupní poplatek. Šance, že se do takové akce trefíte, byla 45 %. Vychází to z analýzy serveru stavebky.cz.

Jak změnit investiční životní pojištění a nepřijít o slevy na daních

Jak změnit investiční životní pojištění a nepřijít o slevy na daních

11.1.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Před několika lety patřilo investiční (a předtím kapitálové) životní pojištění k oblíbeným pojistkám. Hlavně díky kombinaci pojistné a investiční či spořicí složky. Postupem času se ale objevily praktičtější produkty. Lidé proto mnohdy původní pojistky ruší a sjednávají si nové. Takové řešení vás však může stát spoustu peněz. Naštěstí známe způsob, jak se tomu vyhnout.

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

7.1.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

Česká spořitelna přebírá od ledna 2021 českou pobočku rakouské regionální banky Waldviertler Sparkasse. Co se mění pro klienty Sparkasse?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

#12497, Insolvence na mateřské, Exekuce a insolvence, 18.1.2021

Dobrý den, jsem momentálně ještě na mateřské, mám dluhy a nestíhám je platit. Mohla bych jít do insolvence, i když jsem na mateřské dovolené? Děkuji moc.

Dobrý den, mateřská ani rodičovská nebrání vstupu do insolvence. Soud povolí oddlužení každému, kdo je schopen měsíčně splácet min. 2 200 Kč. S jednou vyživovanou osobou (1 dítě, bez manžela) musíte mít příjem min. 13 800 Kč (čehož lze dosáhnout na mateřské i rodičovské).

ZH

#12496, Jak získám kompletní výpis z registru dlužníků?, Banka, 18.1.2021

Dobrý den, mám na Vás prosím dotaz a rád bych Vás požádal o radu. Pokud žádám o výpis z "Registru dlužníků", stačí mi výpis ze SOLUSu" nebo je lepší si požádat i o výpisy z BRKI a NRKI? Jedná se o výpis pro fyzickou osobu. Na internetu jsem se dočetl o těchto třech subjektech a jsem zmatený, protože bych potřeboval tzv. komplexní informaci o tom, že nejsem nikde dlužníkem, ať již v bankovním nebo nebankovním sektoru. Poradíte mi prosím ? Děkuji, přeji pěkný den.

Dobrý den, chcete-li získat kompletní informace o svých záznamech v registrech, požádejte o výpis ze všech tří registrů: BRKI - Bankovní registr klientských informací (zde naleznete info o bankovních úvěrech)NRKI - Nebankovní registr klientských informací (zde naleznete info o nebankovních úvěrech)SOLUS - registr ostatních spotřebitelských organizací (mobilní operátoři, atd.) 

JM

#12495, Odklad splácet v insolvenci, Exekuce a insolvence, 18.1.2021

Dobrý den, první splátka v insolvenci má být zaplacena do 30.1. 2021. Momentálně nemohu již nějakou dobu pracovat v mé profesi kadeřnice. Můžu si požádat o odklad splátek? Kompenzační bonusy nám nebyly vyplaceny z důvodu insolvence. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, můžete požádat o přerušení insolvence až na 12 měsíců. Během přerušení byste platila jen výrazně sníženou odměnu ins. správci. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 12 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR