Refinancování hypotečního úvěru mimo fixační období: Co dělat a jak se vyhnout nežádoucím nákladům?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mám hypoteční úvěr od Hypoteční banky a v návaznosti na situaci se snižujícími se úroky uvažuji o refinancování mimo fixační období. Je možné obrátit se na specialistu, který by pomohl provést refinancováním, vč. komunikace se stávající bankou? Narážím na doporučení ČNB z 2019 ohledně druhů účtovaných nákladů bank na předčasné splácení úvěrů (mimo fixaci) a následné dění ve smyslu, kdy si některé banky začaly zákon vykládat po svém a údajně klientům účtují i jiné než administrativní náklady. Je účtování jiných než administrativních nákladů od banky v této souvislosti přímo protizákonné nebo banky našly skutečně nějaké skulinky, o co by nárokování finančních nákladů opřely?

Dobrý den,

kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří Vám zajistí refinancování hypotéky včetně odborného posouzení stávající situace (zdali banky účtují poplatek za předčasné splacení úvěru v souladu se Zákonem o spotřebitelském úvěru, atd.).