Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #8411, Reklamace výběru z bankomatu

Dvojité odečtení peněz z bankomatu v zahraničí - Jak získat zpět své peníze?

4.1.2020 Běžný účet

Dne 1.1. v pozdějších odpoledních hodinách cca v 18:00 thajského času (GMT +7h) jsem si vybíral z bankomatu banky TMB na ostrově Koh Lanta v Thajsku. Při prvním pokusu o výběr jsem zadal částku 15 000 bathů + 220 bathů poplatek za výběr, potvrdil a pozorně jsem sledoval část bankomatu, ze které vyjíždí peníze. Po necelé minutě mi ale vyjela pouze karta a peníze ne. Při druhém pokusu jsem opakoval celý postup a penize mi bankomat vydal správně. Skutečnost dvojitého odečtení jsem zjistil 4.1. 13:40 thajského času v mobilní aplikaci moji banky a ihned jsem kontaktoval moji banku. V pondělí to začne řešit reklamní oddělení. Mám Českou spořitelnu. Prosím je nějaká šance na vracení peněz? Jedná se o 12 000 Kč a to jsou pro mě velké peníze. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

právě pro tyto případy (když něco nedopadne jak má) máme institut reklamace, kterého jste správně využil. Banka nyní vše prošetří a jestliže Vám výběr byl zaúčtován dvakrát a peníze vydány jednou, připíše Vám chybně odečtené peníze zpět.