Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #13831, Rekonstrukce nemovitosti a rozvod

Rekonstrukce nemovitosti a rozvod, Reality

Sjednejte si hypotéku online
12.4.2021 Reality

Dobrý den, když budeme mít s partnerem předmanželskou smlouvu, oddělené jmění, zajímalo by mě následující. Mam koupený byt (před svatbou), hypotéku mám na 30 let. S partnerem chceme byt rekonstruovat z jeho finančních prostředků, které má našetřené. Jak se tohle řeší při rozvodu, když byt je můj, splácím si sama hypotéku, ale přítel mi byt zrekonstruuje třeba za 200 000 Kč? Děkuji

Dobrý den,

takovéto záležitosti jsou vždy na domluvě mezi partnery, kteří se rozvádějí. Velmi těžko se vyčísluje, kdo komu kolikrát vypral ponožky a připravil večeři. Stejné je to u rekonstrukce vašeho bytu z partnerových peněz, kdy on sice do bytu investuje své peníze (200 000 Kč), ale zase v bytě bydlí zdarma (neplatí vám nájem).