Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #12797, Rodiče mi nechtějí převést byt

Rodiče mi nechtějí převést byt, Reality

Sjednejte si hypotéku online
3.2.2021 Reality

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Přítel nákladně zrekonstruoval po dohodě s prarodiči část nepoužívávaných prostor jejich bytu, vybudoval novy vstup, čímž vznikl samostatný byt. Byty jsou součástí statku, který již dříve prarodiče darovali přítelově otci. K nemovitosti mají zapsaná věcná břemena na dožiti a používání spol. prostor. Otec přítele - majitel nemovitosti - má v další části části statku, bývalé stodole, autodílnu, nad kterou chce nyní zrekonstruovat půdu na obývání. Finance na rekonstrukci bude zřejmě řešit hypotékou a zástavou nemovitosti. Opravenou část synovi odmítá vyčlenit, nesouhlasí ani se zapsáním dalšího břemene. Můžeme se nějak bránit nebo pojistit při případných problémech při nedodržení bankovních závazků? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud Vám majitel nemovitosti odmítá darovat vámi zrekonstruovaný byt, nic s tím bohužel nenaděláte. Byt je v majetku vašich rodičů a jeho rekonstrukcí vám vlastnické právo nevzniklo. Též není možné se dožadovat zapsání věcného břemene.