Rozchod a dary, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, bývala partnerka chce navrátit zpět peníze, které mi dala. Jedná se celkově o částku 1,7 mil. Kč. Zhodnotil jsem několikrát její majetek (dělám ve stavebnictví) a tak mi dala peníze pro mé podnikání. Peníze byly vybírané z účtu a předávány hotově. Zůstal ji dům a vedle ještě jeden dům, vše psané na ni. Teďka na mě bafla s právníkem ať ji peníze vrátím, a že to budeme řešit zatím domluvou. Co mám dělat? Má na to nárok, když naše ústní dohoda zněla takto a peníze mi sama od sebe bez problémů dala?

Dobrý den,

pokud se jednalo o dar a nikoliv o půjčku, pak samozřejmě nic vracet nemusíte. I z morálního hlediska mi přijde deal "za 1,7 mil. Kč dva RD" více než vstřícný vůči vaší expartnerce. Určitě se nenechte vydírat či zastrašovat právníkem přítelkyně.