Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #8235, Rozvod a vyplcení SJM

Rozvod a vyplcení SJM, Osobní a rodinné finance

TI

Dobrý den, dceřin manžel se po 20ti letém vztahu zamiloval a odchází. Chce aby mu dcera vyplatila polovinu domu. Je jí 44 let a její příjem je kolem 16 000 Kč. Je nějaká šance úvěru nebo je to beznadějné? Děkuji

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

i ve 44 letech je možné získat hypotéku se splatností 21-26 let (úvěr musí být splacen před vstupem do starobního důchodu). S příjmem 16 000 Kč je možné splácet až 7 200 Kč. V rámci rozvodu a vypořádání SJM je možné se dobrovolně dohodnout na rozdělení majetku přesně na půl. V případě nedohody rozhoduje soud, který přihlíží k mnoha okolnostem (výše příjmů obou manželů, péče o děti, atd.).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

18.9.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Příliš komplikované. Nebo dokonce nemožné. Tak vnímá darování nemovitosti s hypotékou řada lidí. Ve skutečnosti ale není o moc složitější než darování jakékoliv jiné nemovitosti.

Investujete opravdu chytře?

Investujete opravdu chytře?

16.9.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Kdo by při svých investicích nechtěl postupovat efektivně, obezřetně, úspěšně – jednoduše řečeno chytře? Chytré investování není o robotickém obchodování, spekulování s pákovými obchody nebo o hledání možností jak obelstít trh. Jedná se o systém pravidel vyvinutý na základě zkušeností a analýzy stovek tisíců transakcí společnosti CYRRUS, která si klade za cíl chránit klientské investice a zajistit jejich dlouhodobě udržitelné zhodnocení.

Vláda připravuje alternativu k penzijnímu spoření – účet dlouhodobých investic

Vláda připravuje alternativu k penzijnímu spoření – účet dlouhodobých investic

16.9.2020, Spoření, Autor: Jan Budín

Zajistit se na důchod pomocí investic a ještě využít daňové odpočty. Přesně to má zájemcům nabídnout účet dlouhodobých investic, který se může na trhu objevit už v roce 2022. Návrh zákona, který s touto novinkou počítá, schválila vláda koncem srpna. Má ale i odpůrce.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

JK

#11277, Zůstane mi rouškovné?, Exekuce a insolvence, 20.9.2020

Dobrý den, pobírám invalidní důchod, chodím do práce a jsem v insolvenci. Mám dostat 5 000 Kč rouškovného. Bude mě náležet celá částka nebo taky těch 33%? Celkový příjem 31 000 Kč a dluh 1,4 mil. Kč. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, přijde na to, jak bude rouškovné konstruováno technicky (jednorázové navýšení důchodu nebo dávka v hmotné nouzi). Bude-li se jedna o dávku v hmotné nouzi, zůstane Vám celých 5 000 Kč. V opačném případě nedostanete bohužel ani těch 33%, neb bez vyživovaných osob jde od příjmu 29 000 Kč vše na insolvenci. 

L

#11276, Hypotéka na stavu RD a náklady na zasíťování pozemku, Hypoteční poradna, 20.9.2020

Dobrý den, pořídila jsem na hypotéku pozemek, který je dle plánu obce zastavitelným pozemkem pro výstavbu RD, ale není veden jako stavební parcela. Inženýrské sítě jsou na protější straně ulice. Fixaci hypotéky jsem si sjednala na 2 roky, protože plánem je pak hypotéku refinancovat a čerpat hypotéku na výstavbu RD. V mezidobí bych chtěla vyřešit sítě. Lze pak náklady na zasíťování zahrnout do rozpočtu výstavby a krýt je hypotékou? Předpokládám totiž, že získání hypotéky pro výstavbu na nezasíťovaný pozemek bude komplikované. Děkuji

Dobrý den, banky Vám k účelové hypotéce na bydlení (koupě nemovitosti nebo stavba RD) mohou půjčit až 25% neúčelově, tedy se zahrnutím nákladů na zasíťování nebude problém. Máte-li hlavní řády sítí před pozemkem, postačí Vám zbudovat přípojky, což nebývá nákladné (větším problémem bývá často získání územního souhlasu).  Orientačně: elektřina: 3x20A 10 000 Kč za zbudování přípojky distributorem a náklady na elektroměrný sloupek (cca 8 000 Kč + dalších 8 000 Kč na zděnou HDS, nechcete-li nevzhlednou plastovou, kterou dávají distributoři defaultně v ceně základního paušálu za rezervovaný příkon)plyn: cca 40 000 Kč do 6m délky, každý další metr cca 2 000 Kč, plynoměrný sloupek 8 000 Kčvoda: cca 40 000 Kč s ukončením ve vodoroměrné šachtě 1m od hranice pozemkukanalizace: cca 35 000 Kč s ukončením v revizní šachtě 1m od hranice pozemku

P

#11275, Dětský účet v insolvenci, Spoření, 20.9.2020

Dobrý den, jsme s manželkou v insolvenci. Čistý příjem po srážkách 25 000 Kč (manželka na rodičovské). Platíme nájem 11 000 Kč a tel, internet, plzeňská karta na MHD. Máme 2letého syna. Ze zabavitelného minima ušetříme co se dá na jídle apod. Můžeme založit dětský účet na malého syna a dávat mu tam peníze od babiček a něco málo co ještě ušetříme? Aniž by účet někdo blokoval? Jsou peníze na účtu syna "nedotknutelné"?

Dobrý den, bude-li dětský účet sloužit pouze k dětskému spoření v přiměřené výši (ve Vašem případě stokoruny-tisíce a ne desetitisíce-statisíce), pak je vše v pořádku a nikdo účet Vašemu synovi blokovat nebude. Jste-li schopni s babičkami dohromady spořit měsíčně 1 700 Kč, založte synovi stavební spoření.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 200 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR