Rozvod a vyplcení SJM, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, dceřin manžel se po 20ti letém vztahu zamiloval a odchází. Chce aby mu dcera vyplatila polovinu domu. Je jí 44 let a její příjem je kolem 16 000 Kč. Je nějaká šance úvěru nebo je to beznadějné? Děkuji

Dobrý den,

i ve 44 letech je možné získat hypotéku se splatností 21-26 let (úvěr musí být splacen před vstupem do starobního důchodu). S příjmem 16 000 Kč je možné splácet až 7 200 Kč. V rámci rozvodu a vypořádání SJM je možné se dobrovolně dohodnout na rozdělení majetku přesně na půl. V případě nedohody rozhoduje soud, který přihlíží k mnoha okolnostem (výše příjmů obou manželů, péče o děti, atd.).