Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #8235, Rozvod a vyplcení SJM

Rozvod a vyplcení SJM, Osobní a rodinné finance

TI

Dobrý den, dceřin manžel se po 20ti letém vztahu zamiloval a odchází. Chce aby mu dcera vyplatila polovinu domu. Je jí 44 let a její příjem je kolem 16 000 Kč. Je nějaká šance úvěru nebo je to beznadějné? Děkuji

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

i ve 44 letech je možné získat hypotéku se splatností 21-26 let (úvěr musí být splacen před vstupem do starobního důchodu). S příjmem 16 000 Kč je možné splácet až 7 200 Kč. V rámci rozvodu a vypořádání SJM je možné se dobrovolně dohodnout na rozdělení majetku přesně na půl. V případě nedohody rozhoduje soud, který přihlíží k mnoha okolnostem (výše příjmů obou manželů, péče o děti, atd.).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Investiční životní pojištění může přijít o státní podporu. Kvůli žalobám od klientů

Investiční životní pojištění může přijít o státní podporu. Kvůli žalobám od klientů

27.1.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Sleva na dani až 3 600 korun ročně. Taková je jedna z hlavních výhod investičního životního pojištění. Nyní ale hrozí, že o ni přijde. Někteří poslanci ji chtějí zrušit kvůli špatné pověsti tohoto produktu. Peníze, které by tím stát ušetřil, by se mohly přesunout na podporu stavebního nebo penzijního spoření.

Daň z příjmu za rok 2019

Daň z příjmu za rok 2019

25.1.2020, Daně, Autor: Petr Jermář

Letos se díky růstu minimální mzdy zvýšila daňové sleva za školkovné. Kdo, kdy a kam je povinen podat přiznání k dani z příjmu za rok 2019? O jaké položky je možné snížit daňový základ?

Do čeho investovat v roce 2020? Situace nahrává zlatu i nemovitostem

Do čeho investovat v roce 2020? Situace nahrává zlatu i nemovitostem

24.1.2020, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

Rok 2019 byl z pohledu investorů maximálně zajímavý. Díky neustále se měnící situaci měli několik možností, jak vydělat. Ať už vsadili na akcie, komodity nebo třeba na bitcoin. A začátek letošního roku ukazuje, že i v příštích měsících bude situace poměrně bouřlivá.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

LN

#8724, Musím podávat daňové přiznání?, Daně, 27.1.2020

Dobrý den, rád bych se zeptal ohledně daňového přiznání. V roce 2019 jsem od ledna do srpna pracoval na poloviční úvazek, ve stejnou dobu jsem měl ještě Dohodu o provedení práce (300 hodin). Od září již pracuji na plný úvazek. Dále jsem měl smlouvu o dílo celkem na 12 000 Kč (2 000 Kč + 10 000 Kč) Je třeba si v tomto případě podávat daňové přiznání? Děkuji

Dobrý den, ano, neboť jste v roce 2019 měl zdanitelné příjmy, je třeba podat daňové přiznání (nebo požádat současného zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování daní - v tomto případě mu musíte dodat všechny podklady od ostatních zaměstnavatelů). Doporučuji náš článek Daň z příjmu za rok 2019.

ŠJ

#8723, Nedodané zboží, Akcie a investice, 27.1.2020

Viac násobný podvod inzercia na predaj, kúpil som tovar zo SR, platba na účet, mám číslo účtu aj potvrdenie o transakcii. Je nás viac podvedených. Dá sa dostať k adrese majiteľa účtu? Vy ju máte v databáze údaje poskytnem.

Dobrý den, je třeba podat trestní oznámení na neznámého pachatele, banka Vám osobní údaje majitele účtu (jméno, adresa) sdělit nemůže. Policie musí vše prošetřit. 

JK

#8722, Osobní bankrot a nepřiznání příjmů, Exekuce a insolvence, 27.1.2020

Dobrý den, zjistil jsem, že dlužník (dluh cca 1 mil. Kč) ve formuláři "Prohlášení dlužníka o příjmech" zatajil a neuvedl svůj další příjem cca 300 tis. Kč a svým podpisem naopak stvrdil, že neměl žádné další příjmy. Lze toto považovat za podvodné jednání dlužníka s tím, že by mu mělo být odejmuto osvobození od dluhů? Přiznání o osvobození dlužníka soud vydal v dubnu 2017, návrh na odejmutí je nutno podat v 3-leté lhůtě, tedy do dubna 2020. Poraďte mi prosím, jak toto řešit a kam se obrátit nebo kam podat stížnost k prošetření. Děkuji.

Dobrý den, práce načerno nebo jinak nepřiznaný příjem lze v osobním bankrotu vyhodnotit jako podvodné jednání, na základě kterého lze insolvenci ukončit a případné osvobození od dluhů neudělit či zrušit. Podejte podnět soudu.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8700 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR