Jak přefinancovat úvěr na jednom bytě z ČMSS na hypoteční úvěr u jiné banky, pokud je zástavní právo na oba byty?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, obracím se na Vás ohledně rady k ručení nemovitosti. Jde o jeden barák, na kterém je zástavní právo na dva byty. Oba byty mají dohromady menší hodnotu než je barák, byty jsou v družstevním vlastnictví, oba byty úvěrované dvěma úvěrovými smlouvami od ČMSS. Každá ze 3 nemovitostí, leží na jiném místě města, nejde o jeden komplex nemovitosti. Pokud bych chtěla u jednoho bytu přefinancovat úvěr od ČMSS, kde je úvěr formou meziúvěru a řádného úvěru, na hypoteční úvěr u jiné banky, lze to ze zákona, nebo musíme řádně ukončit oba úvěry a přefinancovat u jiné jedné banky? Údajně nelze ze zákona na zajištěnou nemovitost uzavírat dvěma bankami úvěry. Mnohokrát děkuji, nevím na koho se už obrátit a makléři či finanční poradci mají bohužel odlišné názory. Krásný den.

Dobrý den,

banky vyžadují zástavní právo za hypotéku zapsané v katastru na prvním místě, tedy jednou nemovitostí můžete ručit pouze jedné bance (stavební spořitelně), byť třeba za dva a více úvěrů (stačí-li LTV). Doporučuji prostudovat podmínky hypotéky.