Jak funguje spoluúčast při hypotéce a jaké jsou její výhody?

Sjednejte si hypotéku online

Pokračování dotazu č. 4321: Dobrý den, pane Jermáři, klient Miroslav měl na mysli zřejmě spoluúčast ve výši 10% z pořizovací ceny domu, potažmo výší hypotéky. Zřejmě se domnívá, jaké je to z jeho strany velké plus. Pokud vím, dnes je (vzhledem k novému zákonu) spoluúčast nutná již všude. Dle dotazu se klient se zřejmě domnívá, že by složil 10% z požadované částky a nemusel by zastavovat nemovitost. :)

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Ručení penězi u hypotéky pro snížení LTV nedává smysl, neboť investováním vlastních peněz do koupi nemovitosti klesá LTV samo od sebe. Hypotéka = úvěr s ručením nemovitostí. Hypotéka bez ručení nemovitostí je protimluv. U hypotéky je třeba vždy ručit nemovitostí.