Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #17025, Sankce na ruské banky

Sankce na ruské banky, Banka

25.2.2022 Banka

Dobrý den, mám úspory u Expobank. Nejsem si jistý, zda má tato banka ruského vlastníka. Hrozí v případě této banky sankce? Předem děkuji za informace.

Dobrý den,

majoritním vlastníkem Expobank je ruský podnikatel, tedy tato banka se může stát předmětem sankcí za útok Ruska na Ukrajinu. Nejbezpečnější by bylo peníze co nejdříve přesunout do jiné neruské banky.

Tématem krachu Sberbank jsme se hloubkově zabývali v několikrát aktualizovaném článku o ruských sankcích a bankách Sberbank a Expobank.