Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #11236, Sankce za refinancování do 2 let od podpisu smlouvy

Sankce za refinancování do 2 let od podpisu smlouvy, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěla bych poradit. Na začátku roku 2020 jsem si vzala u UniCredit Bank hypotéku. Úrok je 2,99% a chtěla jsem refinancovat s lepší úrokovou sazbou. Když jsem se v bance ptala na podmínky předčasného splacení, bylo mi sděleno, že mi bude účtován poplatek 80 000 Kč. Prosím o radu, jak z toho ven. Díky.

Dobrý den,

hypotéku doporučuji refinancovat nejdříve za 2 roky od podpisu smlouvy, neboť do této doby Vám banky mohou účtovat takto vysoké sankce (vyšší desítky tisíc korun). Po uplynutí dvou let sankce rapidně klesají, dle Zákona o spotřebitelském úvěru Vám pak banky mohou účtovat jen administrativní náklady spojené s mimořádným doplacením úvěru mimo výročí fixace (obvykle stovky korun, max. nižší tisíce).