Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #18563, Sberbank a pojištění vkladů

Sberbank a pojištění vkladů, Banka

22.7.2022 Banka

Dobrý den, Sberbank a.s., v likvidaci mi poskytla bankovní garanci, která má dle smlouvy charakter bankovního úvěru. K jeho kladnému vyřízení jsem byl nucen složit u Sberbank jednak finanční jistinu tohoto úvěru, na kterou banka zřídila ve svůj prospěch zástavní právo a odděleně zřídit a vést u Sberbank svůj provozní účet. Otázky zní: 1) je finanční jistina tzv. vázaným vkladem, nebo je součástí úvěrové smlouvy a tedy i součástí úvěrového portfolia Sberbank a.s.? 2) jsou prostředky na mém provozním účtu vázaným vkladem? 3) Čím se bod 1 a 2 od sebe liší dopady ohledně výplaty těchto prostředků z GSFT? Děkuji

Dobrý den,

provozní účet vaší firmy není vázaným vkladem (vztahují se na něj podmínky pojištění vkladů). Ohledně složené finanční jistiny - záleží na přesném znění smlouvy (doporučuji vše ověřit s právníkem).