Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #10063, Smluvní pokuta za nenačerpání hypotéky

Smluvní pokuta za nenačerpání hypotéky, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, s ženou jsme loni podepsali hypotéku s tím, že budeme letos stavět, nicméně díky situaci, která nastala (koronavir) mi poměrně výrazně klesl příjem. Takže jsme přemýšleli, že vypovíme nečerpanou hypotéku. Říkal jsem si, že to nebude nic extra drahého. Banka mi však na můj dotaz napsala, že bude požadovat pokutu 155 000 Kč (žádali jsme o 3,1 mil. Kč na rekonstrukci RD). Někde jsem se dočetl, že v rámci momentální situace vrátili hypotéku zdarma, ale nevím jak mám dále postupovat. Za každou další radu děkuji.

Dobrý den,

za nenačerpání hypotéky banky účtují smluvní pokutu do 5% z nečerpané částky. Můžete zkusit banku požádat o prominutí této pokuty s ohledem na krizi koronaviru, ale banka nemá povinnost Vám tuto pokutu odpustit.