Starší hypotéka, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mám hypotéku u Hypoteční banky sjednanou přes ČSOB. Byla sjednána před 1.12. 2016, což je datum, kdy byla stanovena max. výše poplatku z předčasného splacení. Fixaci mám na 10 let a chceme si koupit jinou nemovitost a stávající prodat. Chápu, že musím zaplatit sankci, za předčasné zrušení, ale určitě nesouhlasím s poplatkem ve výši 5% z výše mimořádné splátky za každý započatý rok do data změny úrokové sazby. Chápu a vím, že jsem smlouvu s tímto zněním podepsal. Chci se zeptat, jestli nevíte o možnosti se odvolat na maximální výši poplatku, jako je to u smluv po 1.12.2016? Děkuji

Dobrý den,

je to přesně tak jak píšete - Vaše hypotéka sjednaná před 12/2016 se řídí až do momentu první refixace podmínkami a legislativou platnou k danému datu. Na slevu z poplatku za předčasné splacení nemáte právní nárok, ale můžete se s bankou zkusit domluvit na nějakém akceptovatelném řešení pro obě strany (např. "já si přes vás vezmu další úvěr, vy odpustíte poplatek za předčasné splacení").