Jak získat výhody pro seniory na důchodovém účtu u České spořitelny a co dělat se společným účtem s dcerou?

16.3.2018 Běžný účet

Dobrý den, mám účet u České spořitelny společný s dcerou, jehož součástí je i Šikovné spoření (spoří na něj dcera). Příští měsíc budu mít nárok na důchod. Můj dotaz je, zda si mohu u ČS založit důchodový účet s výhody pro seniora a druhý si ponechat, nebo převést celý na dceru? Děkuji Vám a zdravím! Jiřina

Dobrý den,

v prvé řadě důrazně nedoporučuji mít společné účty. Každý by měl mít svůj běžný účet. V případě nečekaných komplikací (exekuce, úmrtí, nebo pouhé zhoršení vztahů v rodině) končí lidé bez peněz. Za druhé nejsem zcela přesvědčen o výhodnosti účtů ČS. Musíte plnit podmínky vedení účtu zdarma, jinak platíte poplatky, výběry z bankomatů cizích bank jsou zpoplatněné a ne málo (40 Kč), v zahraničí jsou poplatky extrémně vysoké (125 Kč). Na trhu máme přes 30 bank. Proč nemít účet u banky, která Vám dá vše zdarma a bez podmínek? Volte Equa bank (vše zdarma a bez podmínek, včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank) nebo Banku Creditas (to samé, jen bezplatné výběry z bankomatů všech bank jsou limitovány na 3 měsíčně). Velmi dobré nabídky mají i Air Bank či Fio banka (opět vše zdarma a bez podmínek, neomezené bezplatné výběry z bankomatů ale jen z vlastní sítě).

V důchodu se Vám bude hodit každá ušetřená koruna. Neutrácejte zbytečně za bankovní poplatky. Můžete mít účet zdarma se všemi službami bez nutnosti plnit jakékoliv podmínky.