Banky.cz Bankovní poradna zdarma Ostatní #16927, Účetnictví pro neziskové organizace

Účetnictví pro neziskové organizace, Ostatní

18.2.2022 Ostatní

Dobrý den, veřejně prospěšná společnost (klub) dostává dotace červenec-červen příštího roku, systémem záloha 75%, vyúčtování cca 25%. To je kvůli tomu, že donátor může nakonec něco neuznat. Účetní zaúčtuje 75 tisíc (přišlo) do příjmů (692xxx) a zbylých 25tisíc (co možná přijdou za 3 měsíce) podvojně na 385/692. Dejme tomu, že náklady jsou 80 tisíc. Bude klub platit daň z 20tisíc? / Vím že z dotací se daň neplatí. Jde mi o princip těch 25tis. na 692*/ Nebo až další rok? Časové rozlišení nelze použít.

Dobrý den,

v tomto Vám bohužel neporadím, nejsem expertem na finanční účetnictví neziskových organizací. Dotaz doporučuji směřovat na vašeho účetního.