Úvěr na rekonstrukci RD, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
16.12.2019 Hypoteční poradna

Dobrý den, před půlrokem jsem si vzal úvěr ze stavebního spoření ve výší 500 000 s úrokem 4,99% s fixací na celou dobu splácení půjčky (7 let). Splátka tohoto úvěru činí nějakých 6,5 tis. Kč. tento úvěr jsem použil na rekonstrukci RD. Po půlroční práci zjišťuji že budu potřebovat na dokončení rekonstrukce ještě zhruba 100 000 Kč. Můj Bankovní "rádce" mi tvrdí, že jedinou možnosti je vzít si další úvěr ve výše zmíněné výši. Vzhledem k tomu že vím, že ze sjednání další půjčky bude mít další provizi, nezdá se mi jeho úsudek úplně objektivní. Proto bych se rád zeptal, jakým bankovním produktem byť od jiné než stávající společnosti je možné onu potřebu (navýšení úvěru) pokrýt ? Díky za odpověď

Dobrý den,

můžete-li nemovitostí bance ručit, pak bylo lepší si vzít na rekonstrukci hypotéku s úrokem 2,5% (na úrocích byste polovinu ušetřila). V opačném případě (bez ručení nemovitostí) bych doporučil půjčku od Equa bank s úrokem 4,91%. Neznám podmínky Vaší úvěrové smlouvy, ale můžete-li úvěr kdykoliv bez sankcí splatit, doporučil bych vše (včetně navýšení 100 000 Kč) refinancovat hypotékou.