Visa místo Mastercard?, Běžný účet

6.10.2019 Běžný účet

Dobrý den, mám pravidelný příjem v CZK i v EUR. Často přelívám peníze z jedné měny do druhé. Využívám k tomu Moneta Money Bank, která má online směnárnu s výbornými kurzy (dost podobné Revolutu). Bohužel k eurovému účtu nabízí jen debetní kartu MASTER CARD, se kterou mám v některých z evropských zemích problém při platbách, jelikož tyto karty od MC nejsou akceptovány. Vyskytuje se na českém trhu jiná banka, která by nabízela službu podobající se té Revolutu či Monety, a zároveň vydávala jako debetní kartu VISA? Díky

Dobrý den,

dobré kurzy nabízí ještě např. Banka Creditas, ale tak taktéž k účtům vydává Master Card, což neřeší Váš problém. Přinejhorším si zřiďte jen nový euro účet u jiné banky s VISA kartou, směnárenské operace provádějte u Moneta Money Bank a pak eura převádějte na nový účet s VISA kartou.