Vklad mincí na účet, Běžný účet

1.8.2022 Běžný účet

Zdravím Vás, potřebuji vložit na svůj účet vytříděné mince 10, 20 a 50 Kč v hodnotě cca 120 tis korun. Je to možné? A je to nějak zpoplatněné?

Dobrý den,

na svůj účet můžete vložit 100 ks mincí od každé nominální hodnoty denně zdarma. Ve vašem případě tady můžete denně vložit až 300 mincí, pokud je rozložení nominálů rovnoměrné.

Za hromadné vklady vyššího počtu mincí účtují banky nemalé poplatky (Česká spořitelna 3%, min. 125 Kč, Raiffeisen Bank 5%, min. 150 Kč).

EQUA Banka byla vystavěna jako moderní bezhotovostní banka - EQUA tedy nemá žádné pokladny! U EQUA Banky máte možnost vkladu jen přes bankomaty (přijímají pouze bankovky), nebo přes Českou poštu. Vklad na kterékoliv pobočce pošty provádí klient prostřednictvím poštovní poukázky typu A. Musíte přitom ale zaplatit České poště poplatek dle jejich sazebníku.

EQUA Bank je od letošního roku divizí Raiffeisen bank. Takže vám ještě nejdříve doporučuji ověřit, jestli aktuálně pobočky Raiffeisen Bank neumí provést vklad na účet u EQUA Bank? Možná se ve vás situaci vyplatí i založit si bezpoplatkový běžný účet u některé banky?

Záleží pak na Vás jakou si zvolíte banku a zda budete preferovat rychlejší zpracovaní vkladu mincí za poplatek nebo pomalejší zpracování zdarma.