Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #8848, Vodovodní přípojka přes cizí pozemek

Vodovodní přípojka přes cizí pozemek, Reality

Sjednejte si hypotéku online
5.2.2020 Reality

Pokračování dotazu č. 8839: Dobrý večer, moc děkuji za odpověď. Máte pravdu, že jde o věcné břemeno. Moje chyba ve formulaci. Můžu ještě poprosit o informaci, jak to řešit s pozemkem, přes který to vodovodní potrubí vede, kde je 54 vlastníků/spoluvlastníků? Někteří již nežijí, na některé není ani kontakt. Když ta banka žádá o věcné břemeno na pozemky, přes které potrubí vede, musí být věcné břemeno i na tento pozemek, kde je těch 54 spoluvlastníku? Dopředu hlásím, ze jsem jedním ze spoluvlastníků. Jde mi o to, jestli tam musím na tuto část taky věcné břemeno dávat? A hlavně jestli bych musela oslovovat nadpoloviční většinu vlastníků a žádat o souhlas? Což si vůbec nedovedu představit. A nebo stačí, ze tam mám spoluvlastnicky podíl? A tím pádem nepotřebuji souhlas ostatních a nemusí se na tuto část pozemku věcné břemeno dávat? Omlouvám se za sloh. Snažím se, aby to bylo srozumitelné. Děkuji.

Dobrý den,

u cizích pozemků je věcné břemeno nutností, u pozemku v podílovém vlastnictví by mohlo stačit doložit, že vlastníte podíl na pozemku. Bude záležet na podmínkách banky poskytující hypotéku.