Jak vybrat hotovost z banky, když nemám PIN ani přístup do internetového bankovnictví?

26.4.2018 Běžný účet

Dobrý den, nemůžu dohledat PIN ke kartě ani žádné jiné formuláře, kde bych se přihlásila do internet banky. Potřebovala bych vybrat peníze, ale u nás na poště mi bylo řečeno, že na OP se hotovost vydávat nemůže. Když jsem volala na vaši linku, pán mi řekl, že se vybírat na OP může. Teď nevím, kdo má pravdu. Děkuji

Dobrý den,

běžná banka Vám Vaše peníze na pobočce po předložení OP samozřejmě vyplatí (přesto raději doporučuji co nejdříve dohledat nebo resetovat PIN a peníze vybírat z bankomatu kartou). Problém je, že Vy máte takovou banku nebanku. Poštovní spořitelna poskytuje své služby prostřednictvím poboček České pošty. Česká pošta se primárně zabývá listovními službami a agendou CzechPoint. Doplňkově se snaží prodávat vše od stíracích losů po omalovánky. Jako bokovku má i bankovní služby. Přestože by kvalita poskytovaných bankovních služeb (a třeba pravidel hry pro výběr peněz) měla být všude stejná, není tomu tak.

Nebylo by rozumnější přejít k běžné bance, která jako bokovku neprodává silonky? Doporučuji běžný účet od Equa bank, kde máte jednoduše vše zdarma a bez podmínek. Včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank. Dejte sbohem poplatkům a nekvalitním službám. Účet lze otevřít online z pohodlí domova, banka za Vámi pošle zdarma kurýra s podpisem smlouvy.