Jak se vyhnout sankcím při čerpání hypotéky - poradíme vám v této situaci

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, prodávám nemovitost na kterou jsem si v roce 24.8. 2015 vzala hypotéku pro vlastní bydlení a amer. hypotéku od Wüstenrot. 18.12. 2019 jsem si nechala z této banky zaslat vyúčtování ke květnu na oba tyto úvěry (částka bez sankci a příslušenství). Realitní společnost po mně chtěla, abych si zažádala vyúčtování k lednu 2020, což mi přišlo zbytečně brzy ale zažádala jsem. Po té si realitní společnost bez mého souhlasu zažádala o únorový výpis, který mi byl zaslán na email. Nakonec to dopadlo tak jak jsem chtěla. S kupujícíma se podepsala smlouva o smlouvě budoucí 8.2. 2020 proběhlo nastěhování a 24.2. 2020 kupní smlouvu s tím, že přečerpaní od kupujících proběhne v květnu (šlo mi hlavně o to neplatit žádnou pokutu, pouze částku 686 966,61 Kč hypotéka). Čerpaní proběhlo a nyní mám aktuální pohledávku k úvěru 34 tis ne z důvodu špatného zadání, ale bylo mi řečeno, tím že se 2x žádalo se květnové vyúčtování mění a proto je tam sankce. Prosím poraďte co mám v této situaci dělat. Do banky jsem napsala žádost o prověření situace, odpověď zatím žádná. Každopádně, kdybych věděla, že jakékoli vyúčtování po 18.12.2019 vyruší tu květnovou, nikdy bych to neudělala. Moc Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den,

za vyčíslení zůstatku dluhu k určitému datu si banky účtují poplatky ve výši několika stokorun, určitě za to po Vás banka nechce 34 000 Kč. Tato sankce byla účtována pravděpodobně z jiného důvodu, na který se doporučuji vaší banky detailně dotázat.