Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #17994, Výměna neplatných bankovek

Má starší kanadská bankovka z roku 1988 stále platnost? Můžu ji směnit na CZK ve směnárně?

23.5.2022 Banka

Dobrý den, dostal jsem starší bankovku 100 kanadských dolarů z roku 1988 (Birds of Canada) a zde na vašem webu jsem narazil na podobný nedávno zodpovězený dotaz ohledně platnosti těchto bankovek. Rád bych se tedy zeptal, zda v případě že je bankovka stahována z oběhu, ale je stále v platnosti a bez jakéhokoliv poškození, je možnost tuto bankovku směnit na CZK ve směnárnách nabízejících běžnou směnu CAD/CZK zde v ČR. Děkuji.

Dobrý den,

je-li bankovka stále platná a pouze stahována z oběhu, pak by mělo být možné ji ve směnárnách směnit za koruny či jinou měnu. Už se ale objevily i případy, kdy směnárny takové bankovky (zejména těsně před koncem oficiální platnosti) odmítaly. Doporučuji případně vyzkoušet více směnáren a obecně u sebe nepřechovávat valuty.