Vyplacení dědictví, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den, otec mi daroval před svým úmrtím nemovitost, na kterou bych ráda čerpala americkou hypotéku za účelem vyplacení bratra. Bohužel jsem byla s dvěma dětmi po sobě na mateřské dovolené cca 7 let. Do října 2017 mi běžela zaměstnanecká smlouva, tu jsme po dohodě ukončili při dovršení synových tří let, protože jsem s ním musela zůstat doma pro absenci místa v mateřské školce. Poslední daňové přiznání, kdy jsem dělala jako OSVČ je šest let staré. Příjmy mám dostatečné, ale bohužel doložitelné jen výpisy z účtu. Mohu doložit i výpis ze spořícího účtu, kde je dostatečná rezerva i v případě jakéhokoliv výpadku v příjmu. Dům si chci nechat a užívat ho. Ráda bych věděla, jaké mám šance na získání takového úvěru. Děkuji za rady

Dobrý den,

na vyplacení dědictví je možné čerpat klasickou hypotéku na bydlení. Není třeba americké hypotéky, která je výrazně dražší. Kámenem úrazu bude nemožnost doložit příjmy. Banky od zaměstnanců vyžadují potvrzení o průměrné čisté mzdě za poslední 3 měsíce, u OSVČ pak daňové přiznání min. za poslední rok. Po bankách toto žádá legislativa na ochranu spotřebitele (aby Vám nikdo nemohl půjčit více než můžete splácet).