Výpověď a odstupné, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, jsem zaměstnán na HPP déle než 2 roky v jedné firmě. Pokud dostanu výpověď pro nadbytečnost kvůli koronaviru, mám tedy nárok na 3 platy odstupného? Zůstává v takovém případě v platnosti i výpovědní lhůta 2 měsíce nebo ne? Například výpověď pro nadbytečnost dostanu 15. září. Výpovědní lhůta bude běžet říjen a listopad. Takže dostanu plat za září, říjen, listopad a k tomu ještě 3 platy odstupné? Nebo to funguje jinak ? Děkuji

Dobrý den,

je to přesně jak píšete. V případě výpovědi ze strany zaměstnavatele pro nadbytečnost máte nárok na odstupné ve výši tří průměrných platů (pakliže jste u firmy pracoval více než 2 roky). Odstupné nemá vliv na zákonem stanovenou výpovědní lhůtu (2 měsíce od konce měsíce, ve kterém byla výpověď podána). Dostanete-li výpověď do konce září, obdržíte ještě 6 platů.