Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #18941, Vyvázání nemovitosti ze zástavy

Jak probíhá převod zástavy z mého bytu na novostavbu a jak se z ní vyvázat?

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den, vlastnim byt, na kterem je zastava treti strany na stavbu domu, ktery je momentalne dostaven, zkolaudovan a ocenen. Zajimalo by me, jakym zpusobem probiha prevod zastavy z meho bytu na novostavbu treti strany. Musim ja, jako majitel zastaveneho bytu, podniknout nejake kroky k vyvazani zastavy? Nebo je to vse na dluznicich z hypotecniho uveru? Vim, ze samozrejmosti je dostatecna hodnota nove stavby. Mel bych ja zazadat hypotecni banku o doklad pro katastralni urad nebo to tedy vse zarizuje treti strana (dluznik z HU)? Dekuji

Dobrý den,

se změnou zástavy by museli souhlasit všichni účastníci úvěrové smlouvy (dlužník, banka) a Vy jako majitel zástavy na toto nárok nemáte. O změnu by musel požádat dlužník (musel byste ho přesvědčit, on tuto povinnost nemá) a banka by se změnou musela souhlasit.