Z Norska, Platba

24.4.2018 Platba

Dobrý den, kamarád mi poslal peníze z jeho banky v Norsku na můj účet u mBank. Když mi po 10ti dnech nic nedorazilo, byl se zeptat v jeho norské bance a bylo mu řečeno, že se mu peníze vrátí zpět na účet, protože s mBank nespolupracují. Je to možné nebo mě tahá za nos. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nemáte moc dobrého kamaráda, protože Vás tahá za nos. mBank je účastníkem mezinárodního platebního styku a peníze z norské banky na Váš účet dorazit musí. Mezinárodní platby téměř nikdy neputují přímo (např. z Norska do ČR), ale skrz síť zprostředkovatelských bank. Z Norska tak platba putuje nejčastěji do Německa a z německé banky teprve do mBank. Norská banka samozřejmě s mBank přímo nespolupracuje (stejně jako s 99% všech ostatních bank ve světě). Ale právě skrz síť zprostředkovatelských bank platby vždy doputují do cílové banky.