Zamítnutá hypotéka, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Pokračování dotazu č. 6147: Dobrý den, mockrát děkuji za Vaši odpověď. Můj dotaz byl však spíš takový, zdali máme nějakou šanci odvolat se přímo v Raiffeisenbank, kde se problém stal. Situace byla totiž taková, že v registrech se zobrazoval původní kontokorent 30 000 Kč a zobrazoval se aktivní do ledna tohoto roku, z důvodu dluhu 0,48 Kč. Pro ostatní banky to vypadalo jako by manžel 30 000 Kč dlužil 5 let. Jako důkaz máme telefonický hovor s operátorkou z banky, která v hovoru potvrzuje, že muž 5 let dluží 0.48 Kč. Hypotéku jsme vyřešili tak, že si ji na sebe musela vzít moje maminka a po 6ti leté fixaci si ji chceme refinancovat na sebe. V případě, že by se během těchto 6ti let s mámou něco stalo musíme ji do půl roku doplatit, proto bychom registr potřebovali mít čistý pro případné vyřízení hypotéky. Myslíte, že máme nějakou šanci se stížností na Raiffeisenbank a její přístup? Standardní a férové mi tohle jednání moc nepřijde. Děkuji a přeji pěkný den

Dobrý den,

a proč Vám byla zamítnuta hypotéka? Z důvodu negativního záznamu na dlužných 0,48 Kč nebo proto, že jste měli stále aktivní kontokorent? Při nižších příjmech může být často existence kreditní karty, kontokorentu či jiné půjčky důvodem pro zamítnutí hypotéky a je třeba nejdříve tyto úvěr doplatit (či nečerpané úvěrové rámce zrušit).