Proč mi byla zamítnuta půjčka ve výši 400 000 Kč, když splňuji všechny požadavky a mám stabilní zaměstnání?

Nejlevnější půjčka od Zonky
1.3.2018 Půjčka

Prave mi zamitli pujcku ve vysi 400 000 Kc. Mam cisty prijem 27 000 Kc, jsem zenaty a mame 1 dite, manzelka je na rodicovske a pobira cca 9 000 Kc. Mame vlastni dum, nic nesplacime, nikdy jsem nic nedluzil a vse jsem platil ve splatnosti. Naklady mame zhruba 10 000 Kc mesicne. Zamestnany jsem ve stejne firme od roku 2007 a na dobu neurcitou. Prijde mi, ze vse splnuji do puntiku i s rezervou, tak v cem mohl byt jeste problem? Overuje se nejak i spolehlivost zamestnavatele (odvody socialni, zdravotni) nebo zvlast manzelka? (na manzelku maji jeji rodice vzitou hypoteku)

Dobrý den,

spolehlivost zaměstnavatele se neověřuje, problém je v manželce, na kterou si vzali hypotéku její rodiče. Hypotéka je psaná oficiálně na ní, tedy ona ručí plně za tento úvěr. A protože jste manželé, tak Vy ručíte za dluhy manželky. Z pohledu banky jste to právě vy dva, kdo splácí hypotéku. A banky si myslí, že další půjčka ve výši 400 000 Kč by byla nad vaše síly.

Opakuji to zde v poradně neustále dokola. Nikdy a za žádných okolností neručit nikomu za úvěr ani si nepůjčovat pro druhé. Kdo chce půjčit peníze, nechť si zajde do banky. Když mu banka nepůjčí, má pro to asi velmi dobrý důvod.