Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14039, Zamítnutá žádost o hypotéku

Zamítnutá žádost o hypotéku, Hypoteční poradna

K

Dobry den, premyslime s manzelkou o hypotece na dum (cca 5 mil. Kc) a na zaklade jednoho z vasich starsich clanku jsem si udelal vypis z kolikmam.cz, abych zjistil, jak na tom momentalne muj stav je. Bohuzel kvuli nestastne rodine historii skrz me rodinny prislusnik uzavrel hypoteku, ktera se kvuli zivotni situaci dostala do nesplaceni az temer exekuce. Hypoteka byla kompletne doplacena nekdy v roce 2013 a od te doby jsem az na 2 kontokorenty (jeden vyplaceny, jeden aktivni) nemel zadne uverove produkty, pricemz jsem jedenkrat zadal o kreditni kartu (zamitnuto) a v roce 2018 jsem zazadal o mensi hypoteku (cca 1 mil. Kc), ktera byla taktez zamitnuta. O hypoteku jsem zadal u vlastni banky a byla zamitnuta strojove okamzite. Kolikmam.cz me oznacuje jako rizikoveho klienta, ve srovnani s dluzniky v mem regionu jsem taktez rizikovy a ve srovnani s dluzniky v mem veku jsem dobry. Nejsem v zadnem registru ani nemam zadne nesplacene pohledavky. Je moje kreditni skore diky rodinemu prislusnikovi definitivne znicene anebo mam moznost, jak se z toho vyhrabat? Financni problemy nemam a chtel bych se svym oznacenim neco udelat. Pomohlo by mne si zridit napriklad kreditni kartu, se kterou budu dlouhodobe vyuzivat (samozrejme radne splacet) anebo si zkusit vzit mensi uver? Existuji i jine cesty jak zlepsit kreditni skore? Predem dekuji za odpoved.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

banky v registrech přihlížejí pouze k záznamům mladším 5 let, tedy zesplatněná hypotéka z roku 2013 by na vaši žádost v roce 2021 neměla mít vliv. Pro získání hypotéky je třeba:

 • mít dostatečný příjem
 • mít dostatečné úspory (banka Vám může půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti)
 • nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě
 • nepracovat v rizikovém odvětví (pohostinství, turismus)
 • Petr JermářBanky.cz

  Máte jiný dotaz? Ptejte se

  Články ZE SVĚTA FINANCÍ

  Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

  Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

  20.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

  Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

  Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

  15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

  Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

  Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

  Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

  13.9.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

  Hotovo, Uniqa pojišťovna už je pátým největším pojistitelem na českém trhu. Rozhodlo o tom spojení s Axa pojišťovnou a Axa životní pojišťovnou. Uniqa díky tomu převzala 800 000 jejich klientů. A svůj tržní podíl navýšila na skoro 8 %.

  Čtěte více
  Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

  Poradna banky.cz - ptáte se

  P

  #15366, Insolvence, Exekuce a insolvence, 19.9.2021

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Plánuji oddlužení. Výše dluhů je cca 1 500 000 Kč, příjem 23 000 Kč čistého, 2 děti a manžel. Nemovitost nemám, auto mám, ale potřebuji ho do práce. Vím, že musím splatit 30% závazků, ale dosáhnu i tak na oddlužení nebo na schválení? Děkuji za Vaši odpověď.

  Dobrý den, podmínka splatit během insolvence min. 30% přihlášených pohledávek byla zrušena již před 2 lety. Nově stačí měsíčně splácet min. 2 200 Kč (manželé 3 300 Kč) a "projevit snahu". Nemáte-li zúžené SJM, pak za dluhy ručíte s manželem společně a nerozlučně a doporučuji vám požádat o společné oddlužení manželů.

  M

  #15365, Daň z příjmu a změna zaměstnavatele, Daně, 19.9.2021

  Dobrý den, když jsem minulý měsíc podala daňové přiznání a uvažuji o změně zaměstnání, kdy mohu podepsat prohlášení u nového zaměstnavatele? Pokud tedy dám výpověď a poběží dvouměsíční výpovědní lhůta, jaké dokumenty potřebuju od účetní pokud jde o daně? Děkuji.

  Dobrý den, prohlášení poplatníka můžete podepsat u nového zaměstnavatele tak, aby nedošlo v jednom měsíci k uplatnění daňových slev naráz u obou zaměstnavatelů. Daňové přiznání Vám vyhotoví nový zaměstnavatel (od starého zaměstnavatele si vyžádáte POZP - Potvrzení o zdanitelných příjmech, které nový zaměstnavatel zakomponuje do vašeho daňového přiznání).

  M

  #15364, Platba, Platba, 19.9.2021

  Dobrý den, chci se zeptat, zda jdou převést peníze z MiFinity na běžný účet. A pokud ano tak jak? děkuji za odpověď, hezky den.

  Dobrý den, převod z této digitální peněženky na účet je možný. Pro bližší informace doporučuji kontaktovat technickou podporu MiFinity. 

  Prohlédnout další dotazy
  Celkem více než 15 300 přehledně členěných dotazů


  Banky v ČR