Záruka na použité zboží, Osobní a rodinné finance

Dobry den, jaka je prosím záruka na zboží zakoupené z bazaru? 13.3. 2018 jsem si koupila notebook a nyní ho chci reklamovat - nejde nastartovat. Prodejce mi tvrdí, že jen 6 měsíců od prodeje. Díky.

Dobrý den,

obecně je záruka na spotřební zboží 24 měsíců. Při prodeji použitého zboží je možné záruku smluvně zkrátit na polovinu (12 měsíců). Záruka se u použitého zboží nevztahuje na opotřebení odpovídající stáří a na vady, na které Vás prodejce před koupí upozornil. Nefunkční notebook koupený loni v březnu určitě na reklamaci je.