Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #5872, Záznam v registrech dkužníků

Proč jsem stále v registru neplatičů, i když jsem splatil svou insolvenci?

29.1.2019 Banka

Dobrý večer, mám od srpna 2018 po insolvenci, která byla řádně splacená a přesto mě vedou v registech neplatičů s dluhem 25 000 Kč. Nechápu to, neboť mám v ruce čistý rejstřík od soudu, že nikde nic nedlužím.

Dobrý den,

registry dlužníků (BRKI, NRKI, Solus) vedou záznamy o Vaší úvěrové historii. Se splacením půjčky nebo osvobozením od dluhů po insolvenci záznamy v těchto registrech nemizí. Naopak. Účelem těchto registrů je poskytovat pozitivní i negativní informace o Vaší platební morálce potenciálním budoucím věřitelům.