Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #12618, Získá OSVČ hypotéku na stavbu?

Získá OSVČ hypotéku na stavbu?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, přítelkyně je OSVČ. Daňové přiznání má kolem 1 mil. korun. Ovšem uplatňuje 80% paušál. Vlastní pozemek, na kterém chceme stavět a na výstavbu si vzít hypotéku. Já jsem zaměstnanec na dobu neurčitou s platem 20 tis čistého. Bohužel jsem zjistil, jak funguje bankovní registr a určitě tam budu mít negativní záznam, jelikož jsem v roce 2018 3x po sobě zaplatil úvěrovou splátku cca 1 000 Kč vždy 7 dní po splatnosti. Předpokládám, že mě tedy nikde hypotéku nedají. A přítelkyně a 80% paušál bude taky problém. Koukal jsem ale, že mi moje banka, u které došlo k prohřešku, nabízí předschválenou půjčku až 600 tisíc korun. Tamten úvěr jsem již doplatil a momentálně u nich splácím další úvěr (zbývá 60 tisíc se splátkou 1 000 Kč). Myslíte, že je třeba šance zažádat o hypotéku u mé banky? Říkám si, že když mi nabízí půjčku, tak u mé banky by mi hypotéku třeba schválili, když vidí, že už splácím. Nebo má zkusit žádat přítelkyně sama, že by ručila pozemkem? Děkuji. Chceme žádat o hypotéku do 2 mil. Kč. Má cenu vůbec vyhledat hypotečního poradce?

Dobrý den,

u příjmu OSVČ 1 mil. Kč s paušálem 80% vychází zisk cca 200 000 Kč, tedy měsíční příjem 16 666 Kč. To by mohlo na hypotéku ve výši 2 mil. Kč při splatnosti 30 let a úroku do 2% těsně stačit. 3 negativní záznamy v registrech staré 2 roky jsou bohužel výrazným přitížením (nejedná se o výjimečné opomenutí, ale o opakované nesplácení včas). Předschválené půjčky vycházejí pouze z výše vašeho příjmu a nereflektují záznamy v registrech a další podmínky, jejíž plnění je pro získání půjčky nutné.

Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí banku, u které budete mít nejvyšší šanci na získání hypotéky.