Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14571, Získám hypotéku?

Získám hypotéku?, Hypoteční poradna

P

Dobrý den, v době covidu jsem rok čekal na pracovní smlouvu u zaměstnavatele kde chci pracovat. Vždy jsem pracoval u solidního zaměstnavatele a měl vždy smlouvu až na poslední rok. Je mi 25 let a přes rok jsem měl nebankovní půjčku do 15 000 Kč, vždy jsem ji splatil včas. Teď mám smlouvu kde vydělávám skvělé peníze přes 40 tis. a mám ji na 10 let. Už mám opět i něco našetřeno. Kdy bych si prosím mohl požádat o hypotéku? A smím vůbec ? Nebo mě dožene moje vlastní hloupost? Děkuji

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

prostudujte podmínky hypotéky. Obecně je třeba nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě, mít dostatečný příjem, nemít negativní záznamy v registrech dlužníků a ideálně mít pracovní smlouvu na dobu určitou. Na splátky všech úvěrů můžete dávat max. 45-50% svých příjmů a banka bude hodnotit váš průměrný měsíční příjem za posledních 12 měsíců. Řádně splácená nebankovní půjčka není překážkou. Výši splátek si můžete ověřit v naší hypo kalkulačce.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Půjčka bez registru - opravdu poskytovatel do registru nenahlédne? A smí se takto půjčovat?

Půjčka bez registru - opravdu poskytovatel do registru nenahlédne? A smí se takto půjčovat?

27.7.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

Půjčka bez registru je jedním z mnoha typů spotřebitelského úvěru, zároveň patří k nejdiskutovanějším. Dost totiž mate svým zjednodušeným názvem, navíc málokdo tuší, že má ve skutečnosti dvě verze. Název sám o sobě působí dost podezřele, budí dojem porušování pravidel daných zákonem o spotřebitelském úvěru. 

ČSOB ruší vstupní poplatek u stavebního spoření. Jako první v Česku

ČSOB ruší vstupní poplatek u stavebního spoření. Jako první v Česku

26.7.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Sjednat si stavební spoření je od července výrazně výhodnější. ČSOB Stavební spořitelna totiž jako první na našem trhu definitivně zrušila poplatek za založení „stavebka”. Časem by se navíc mohli přidat i další poskytovatelé. Dosud přitom spořitelny podobnou možnost nabízely jen v různých akcích.

Úroky hypoték se vrací nad 2 %. Zájem přesto neklesá

Úroky hypoték se vrací nad 2 %. Zájem přesto neklesá

22.7.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Přesně půl roku. Tak dlouho vydržela průměrná úroková sazba nových hypoték pod hranicí 2 %. V květnu se nad ni opět vrátila, když vyskočila na 2,06 %. Přesto byl tento měsíc pro banky druhý nejúspěšnější v historii.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

M

#14912, Exekuce, Exekuce a insolvence, 27.7.2021

Dobrý den, byl jsem v exekuci. Byla mi zablokována daná částka na účtu, a pak přišlo vyrozumění mému zaměstnavateli, který mi začal strhávat část platu kvůli exekuci. Ta následně byla zaplacena ze zablokované částly na mém účtu. Jak to bude s penězi, které mi strhl (a předpokládám, že poslal na exekuci) zaměstnavatel? Předem děkuji za odpověd.

Dobrý den, požádejte exekutora o vrácení přeplatku. V exekuci Vám nikdy nemůže být strženo více než dlužíte. 

T

#14911, Půjčka po insolvenci, Půjčka, 26.7.2021

Dobrý den, mám dotaz a nevím na koho se obrátit. Jde mi o to, že jsem měl insolvenci, ale je to už 4,5 roku od skončení insolvence a pohledávky byly zaplacené na 100%. Ale teď mám takovou blbou situaci a potřebuji půjčku 550 000 Kč a nevím, zda je nějaká možnost si půjčit u banky. Někde píší, že to jde už po 4 letech. Mám dostatečně velké příjmy, děkuji za radu.

Dobrý den, záznam v insolvenčním rejstříku o prodělané insolvenci zůstává viditelný 5 let od data ukončení insolvence a většina bank klientům po insolvenci půjčky neposkytuje. Šanci na půjčku po 4 letech mají více bonitní klienti s nadstandardními příjmy. Pokud půjčku od bank nezískáte, důrazně doporučuji se neobracet na nebankovní sektor (to by byla rychlá cesta zpátky do osobního bankrotu). 

M

#14910, Insolvence, Exekuce a insolvence, 26.7.2021

Dobrý den, chci se zeptat, mám insolvenci a nepřišly mi ještě peníze. Zruší mi insolvenci, když zaplatím příští měsíc 2 splátky najednou? Děkuji

Dobrý den, kvůli jednomu zaškobrtnutí Vám insolvenci pravděpodobně nezruší, ale doporučuji vše proaktivně konzultovat s ins. správcem. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 900 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR