Která banka je nejvhodnější pro přechod z ERA, když stále splácím půjčku?

17.1.2022 Běžný účet

Dobrý den, díky za odpověď. Na jinou banku jsem již také myslel, jen nevím, jestli mi ERA povolí od nich odejít, když mi stále strhává splátky té mé "půjčky". A můžete mi poradit, ke které bance bych měl přejít? JB

Dobrý den,

pro přechod k jiné bance nepotřebujete souhlas své stávající banky, běžný účet si můžete založit u libovolné banky kdykoliv a zcela svobodně. Doporučuji Equa bank (vše zdarma včetně výběrů z bankomatů všech bank a bez podmínek). Nebo Chytrý účet od Raiifeisenbank - ten je zdarma a lze jej založit on-line.

Podle toho co uvádíte má Poštovní spořitelna zřejmě jako součást smlouvy o půjčce povinnost vést platební styk přes jejich běžný účet? Nemohu vám pak radit abyste smlouvu porušoval. Ale lze jednoduše půjčku refinancovat! Pokud jste klient s dobrou platební morálkou půjčky, tak máte možnost požádat o refinancování pjčky online přímo z našeho srovnávače půjček.