Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #16887, Změna účelu hypotéky na stavbu

Změna účelu hypotéky na stavbu, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, syn si vzal hypotéku na výstavbu nového domu, ale ze stavby sešlo z důvodu navýšení cen materiálu. Nemá příjem, aby si navýšil hypotéku. Je možné se dohodnout s bankou, že by tuto hypotéku použil na rekonstrukci starého domu, který stojí na pozemku, na kterém měl stavět? Děkuji

Dobrý den,

tento dotaz je třeba směřovat přímo bance, u které si syn sjednal hypotéku na stavbu. Obecně se banky snaží klientům vyjít vstříc, pokud je to možné. Jestliže ale např. syn nestihl úvěr vyčerpat do předem stanoveného termínu, banka nemusí s dalším prodloužením lhůty pro čerpání souhlasit.