Jak chránit své osobní údaje před zneužitím po poskytnutí kopie OP?

17.3.2021 Ostatní

Dobrý den, za vidinou práce v téhle době jsem pánovi poslala přední a zadní stranu OP (údajně kvůli přípravě smlouvy ). Vypadalo to věrohodně, i ta firma existuje, ale člověk nikdy neví a mně to došlo až pozdě. Dá se toto nějak zneužít? Popřípadě jak zjistit, zda už to nezneužili? Děkuji

Dobrý den,

pro přípravu pracovní smlouvy stačí zaměstnavateli poskytnou osobní údaje, OP se případně kontroluje až při podpisu smlouvy. Kopie OP z obou stran zneužitelná je (v kombinaci s druhým dokladem totožnosti a konfirmační platbou z vašeho účtu si na Vás mohou sjednat půjčku).