Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #10096, Zneužití osobních údajů

Jak chránit své osobní údaje po manipulaci s finanční poradkyní?

16.5.2020 Podvod

Dobrý den, nedávno jsem se nechal trochu zmanipulovat jednou "finanční poradkyní", která dělá na sebe, je to "známá" a právě s tím začíná. A protože se mi líbí, řekl jsem si, že si přes ní nechám udělat alespoň výhodnější pojistku na byt. Poskytl jsem jí svoje osobní údaje (rodné číslo, číslo občanky, datum platnosti občanky atd.) jako její "klient". Psala to do nějakého programu apollo. Druhý den jsem si to ale rozmyslel, nepřistoupil na to a nechal vše při starém, ale ještě před tím jsem jí poslal kopii té smlouvy o pojištění nemovitosti a má moje osobní údaje. Tak se chci zeptat, jestli se dá toto nějakým způsobem zneužít. Popřípadě jak to zjistit. Díky

Dobrý den,

pokud jste paní neposkytl kopii OP, nemůže si na vás vzít půjčku. Nicméně i s těmito všemi údaji by při zfalšování podpisu mohla sjednat bez vašeho vědomí novou pojistnou smlouvu či jiné finanční produkty. Jednalo by se samozřejmě o trestný čin podvodu a já pevně věřím, že takovéto jednání patří době minulé a dnes by si již žádný finanční poradce toto nedovolil.

Osobní finance jsou velmi citlivá záležitost. Vybírejte svého poradce nikoliv podle vzhledu ale schopností zajistit Vám co nejlepší podmínky.