Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #19112, Zneužití osobních údajů

Může osoba zneužít mé osobní údaje z životopisu? Jak ověřit totožnost neznámé osoby?

14.9.2022 Podvod

Dobrý den, nedávno jsem vyplňoval pár nabídek na práci (brigády), kde jsem poslal životopis (adresa, datum narození atd.). Po pár dnech mi někdo odepsal na email (kde dopsal, že psal původně z @yahoo, tak píše z jiného e-mailu), že prý mohl skončit ve spamu, tam žádný email nebyl, ale to jsem neřešil moc. Ptal se na několik otázek, no ale nějak se mi to nezdá. Může osoba udělat něco s daty co jsem jí dal v životopisu? Kdyžtak co mám udělat, abych si mohl ověřit totožnost osoby?

Dobrý den,

internet je anonymní, identitu protistrany spolehlivě neověříte. Adresa ani datum narození zneužitelné nejsou. Datum narození v CV určitě mít nemusíte.