Jak získat hypotéku pro nedostavěnou novostavbu a co očekávat od odpočtu daní?

Sjednejte si hypotéku online

Pokračování dotazu č. 1790: Dobry den, chctel bych reagovat na svuj drivejsi prispevek a vasi odpoved ohdle odpoctu dani pri hypotece. Pisete, ze 2.35 je moc. Ono to bylo 2.66 a sjednalo ze to o 0.3 mene. Je to vic nez maji jine banky, to mate pravdu, ale ja jsem zakaznikem equa banky, a teda jsem nejrpve zkousel tam. Ukazalo se, ze equa neumi nove pujicky, ze pry se specializuji na refinancovani. Nez jsem dosel k tomuhle poznani, zdrzali me asi o mesic. Muj problem je, ze kupuji jenom projekt v jeste nedostavene novostavbe. A do kolaudace je vic nez 6 mesicu, takze spousta bank do toho nechtela jit. A navyse nejsme Cesi, a potrebovali sme 86-87% z kupni sumy, takze to vyradilo dalsi spoustu bank. Nakonec jsem musel zklonit hlavu a akceptovat 2.66 a doufat v nejakou slevu. Mate na tohle nejaky nazor? K tem danim, takze muzu cekat ze cca 12000 se mi vrati z urooku na hypotece? Lidi kolem mi rikali vyssi cislo. Ale jak tam ctu ty odpovedi v tom blogu, tak mate asi vetsi prehled. :) Dekuju za info Filip (nejmenuji se Alfons)

Dobrý den,

děkuji za doplnění.

Sazba 2,35% je za těchto okolností adekvátní. Těch 2,09% je samozřejmě pouze pro bonitní klienty (to splňujete) a bezproblémovou zástavu (to developerský projekt nesplňuje, neboť půjčit na nezkolaudovanou nemovitost, která ještě není dokončená, je vždy rizikovější).

LTV: 86-87% - u Equa bank by to bylo ok (inzerovanou sazbu nabízejí až do 90%), ale jiné banky jsou malinko přísnější a hranici pro lepší sazbu mají kol 75-80%.

Vratka na daních: lidi kolem Vás dostávají více, protože pravděpodobně platí vyšší úrok. Sazby 2-2,5% jsou záležitostí posledního půlroku. Předtím byly sazby vyšší (cca 2,5-3%) a před lety se půjčovalo i za 3-4%. Takže pokud má někdo půjčeno 3,5 mil. Kč za 4%, dostává na daních zpět i 21 000 Kč (protože platí výrazně vyšší úrok).