Jaké jsou možnosti hypotéky pro nákup rodinného domu s partnerem a rozdílnými příjmy?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, jsem klientem banky a mám aktivní účet. Rádi bychom si koupili malý rodinný dům za cca 1.200 000 Kč na hypotéku. Mám partnera a letos se budeme brát. Je mi kolem 40 let a partnerovi je okolo 50 let. Já jsem zaměstnaná s čistým měsíčním příjmem okolo 12 tis Kč, partner podniká jako OSVČ s podobným příjmem před zdaněním cca 15 tis Kč. Dnes platíme byt v nájmu cca 11 tis Kč s energiemi a nedlužíme. Jít do vlastního domu by nám mohlo vyjít ekonomicky měsíčně stejně, i lépe. Ale bez Vašich kalkulací nevíme a tak prosíme o informace, zda může banka v tomto případě půjčit hypotéku. Děkuji. Zuzana Krausová, Beroun

Dobrý den,

o hypotéku můžete žádat s přítelem dohromady již nyní (netřeba být sezdaní). Životní minimum na jednu osobu uvažuje banka zhruba 8 000 Kč, tedy dohromady můžete měsíčně splácet max. cca 8 000 Kč. Hypotéku je třeba doplatit do 65-70 let, bude se počítat věk staršího z vás, tedy max. doba splatnosti bude 15-20 let. Hypotéka 1,2 mil. Kč na 15 let při úroku 1,99% vychází na měsíční splátku 7 800 Kč, tedy hypotéku byste měli o fous získat.

Doporučuji Wüstenrot (hypoteční banku, ne stavební spořitelnu), Equa bank či Fio banku - férový přístup, nulové poplatky, úrok pod 2%. Případně vyplňte formulář hypoteční kalkulačka a kolegové Vás osloví s konkrétní nabídkou.