Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #2775, Úschova peněz při koupi nemovitosti

Úschova peněz při koupi nemovitosti, Reality

Sjednejte si hypotéku online
12.5.2016 Reality

Dobrý den, chci koupit nemovitost a peníze uložit do úschovny, než bude vyřízen katastr. Poskytujete tuto službu??? Kolik to stojí? Mohu mít účet hned i když transakce proběhne třeba za měsíc? Je pak ta částka stejná? Potřebuji totiž do kupní smlouvy již zanést č.účtu a kde budou peníze do doby než proběhne přepis na katastru nemovitostí,děkuji předem za rychlou odpověd.Ivana

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál.

Prostudujte naše články Prodej nemovitosti 1 a Prodej nemovitosti 2, kde podrobně popisujeme celý proces a možnosti úschovy. Máte tři možnosti - sjednat úschovu peněz u banky, advokáta nebo notáře (určitě se vyhněte realitce). Optimální je při prodeji/koupi nemovitosti sepsat kupní smlouvu spolu se smlouvou o úschově peněz u notáře (př.: oboje vyjde pro nemovitost v hodnotě 3 mil. Kč zhruba na 10-12 000 Kč). Vyřeší se tím přesně onen Vámi zmíněný problém, kdy potřebujete do kupní smlouvy zanést detaily ze smlouvy o úschově peněz. Navíc již nebudete potřebovat žádné další právní služby (nabízené často realitkami ve velmi pochybné kvalitě).

Pokud chcete peníze přesto uschovat u banky, přehled všech tzv. jistotních účtů je k dispozici zde (včetně poplatků za sjednání - obvykle % z ukládané částky). Účet je samozřejmě možné otevřít i měsíc předem, neplatí se nic navíc.