Kde získat vyšší hypotéku na bydlení? Banka Moneta nabízí jen 1,4 milionu, hledám jistotu na 1,6 milionu.

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, synovec by chtěl si vzít hypotéku na bydlení a ptal se v Moneta bance a tam by mu půjčili jen milion ctyrista tisíc. Můžete mi poradit, v jaké bance mi mu mohli půjčit vice a jestli by mel hypotéku jistou na milion sescet tisíc. Plat ma 14 000 rodiny dum je odhadnut na milion sescet tisíc v jaké bance mu půjčí 100%dekuji Stoklasova a na kolik mu to vypocitaj

Dobrý den,

100% hypotéku nedoporučuji, neboť se u ní platí i více než dvojnásobný úrok. Hypotéku na 85% LTV je možné pořídit již za 1,29% (90% za 1,54%) a hypotéku na 100% LTV kolem 3%. Navíc od listopadu nově platí kupující daň z nabytí nemovitosti 4% (tedy dalších 64 000 Kč).

Ohledně maximální možné splátky, životní minimum pro jednotlivce bez závazků banky uvažují pro hypotéky cca 9 000 Kč, tedy s platem 14 000 Kč čistého bude moci splácet maximálně 5 000 Kč. Přitom hypotéka na 1,6 mil. Kč za 1,29% na 30 let vychází na necelých 5 500 Kč.

Je to dost na hraně - vyplňte prosím formulář hypoteční kalkulačka a kolegové se Vás pokusí oslovit s konkrétní nabídkou.