Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #3044, 100% hypotéka

100% hypotéka, Hypoteční poradna

HS

Dobrý den, synovec by chtěl si vzít hypotéku na bydlení a ptal se v Moneta bance a tam by mu půjčili jen milion ctyrista tisíc. Můžete mi poradit, v jaké bance mi mu mohli půjčit vice a jestli by mel hypotéku jistou na milion sescet tisíc. Plat ma 14 000 rodiny dum je odhadnut na milion sescet tisíc v jaké bance mu půjčí 100%dekuji Stoklasova a na kolik mu to vypocitaj

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

100% hypotéku nedoporučuji, neboť se u ní platí i více než dvojnásobný úrok. Hypotéku na 85% LTV je možné pořídit již za 1,29% (90% za 1,54%) a hypotéku na 100% LTV kolem 3%. Navíc od listopadu nově platí kupující daň z nabytí nemovitosti 4% (tedy dalších 64 000 Kč). 

Ohledně maximální možné splátky, životní minimum pro jednotlivce bez závazků banky uvažují pro hypotéky cca 9 000 Kč, tedy s platem 14 000 Kč čistého bude moci splácet maximálně 5 000 Kč. Přitom hypotéka na 1,6 mil. Kč za 1,29% na 30 let vychází na necelých 5 500 Kč. 

Je to dost na hraně - vyplňte prosím formulář hypoteční kalkulačka a kolegové se Vás pokusí oslovit s konkrétní nabídkou.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Skupina Uniqa dokončila převzetí společností Axa a stala se pětkou na trhu

Skupina Uniqa dokončila převzetí společností Axa a stala se pětkou na trhu

26.10.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Plánované převzetí společností Axa rakouskou skupinou Uniqa je u konce. Spojení, které bylo oznámené letos v únoru, v polovině října schválily všechny potřebné úřady

Hypotéka a rozvod: 3 možnosti, jak se po rozvodu vypořádat s hypotékou

Hypotéka a rozvod: 3 možnosti, jak se po rozvodu vypořádat s hypotékou

25.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Každý rozvod je nepříjemná a složitá záležitosti. Tím spíš, když při rozvodu řešíte i hypotéku. Existují ale ověřené způsoby, jak si s touto situací poradit. Podívejte se na ně.

Jak na druhou hypotéku: 3 situace, kdy ji využijete

Jak na druhou hypotéku: 3 situace, kdy ji využijete

25.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Splácíte jednu hypotéku a chcete si vzít další? Nemusí to být takový problém, jak se na první pohled zdá. Banky totiž podobný postup povolují. Má ale svá specifika. Podívejte se tedy, jak druhou hypotéku získat a kdy dvě hypotéky využijete.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

AV

#11569, Mohou mi insolvenci zrušit?, Exekuce a insolvence, 26.10.2020

Dobrý den, pokud hradím v iInsolvenci půlku měsíční splátky, mohou mi insolvenci zrušit? Děkuji.

Dobrý den, neplnění podmínek insolvence (např. nedodržení fixně stanovených splátek) může vést k ukončení insolvence. Vždy je dobré své obtíže se splácením konzultovat s ins. správcem a snažit se najít řešení akceptovatelné pro všechny zúčastněné (dlužník, věřitel). Vůbec nejhorší je nekomunikovat a přestat splácet.

MP

#11568, Exekuce a odblokování účtu, Běžný účet, 26.10.2020

Dobrý den, jak dlouho má exekutor na odblokování účtu po zaplacení pohledávky? Dal jsem příkaz k provedení platby bance před 10 dny. Na maily nereagují a co se týče telefonního hovoru, tak jen říkají, že musím počkat 2-3 dny. Na bance dle získaných informací dosud příkaz k odblokování nepřišel. Jaký vliv na blokaci účtu a exekuci může mít nynější nouzový stav? Děkuji

Dobrý den, po uhrazení vymáhané pohledávky je exekutor povinen běžný účet dlužníka odblokovat v přiměření lhůtě a bez zbytečných průtahů. Neděje se tak hned druhý den po zaslání platby exekutorovi z důvodu administrativních úkonů předcházejících odblokování účtu (platba se musí identifikovat a spárovat s pohledávkou, exekuční vymáhání je třeba ukončit a je nutné poslat bance pokyn o odblokování účtu). 14 dnů (již uběhnutých 10 dnů a 2-3 další dny avizované exekutorem) lze chápat jako přiměřenou lhůtu.

MF

#11567, Hypotéka a odstoupení od smlouvy, Hypoteční poradna, 25.10.2020

Dobrý den, prosím o radu. V červnu jsme podepsali s finančním poradcem elektronický smlouvu s Modrou Pyramidou. Smlouva měla být na koupi pozemku a po té i na výstavbu domu. Jenomže banka nám stále dělala problémy s pozemkem. Stále jsme dokládali potvrzení a dokumenty a pořád to bylo nedostačující. Bance jsem nabídla i být, který odhadli na 1,8 mil. Po dokládání různých smluv jsme se rozhodli smlouvu s nimi ukončit. Oni po nás chtějí poplatek za nečerpání cca 24 tisíc. Žádali jsme o odpuštění poplatků z důvodu uvedení nás v omyl, že smlouva byla jen na výstavbu a nikde nebyly žádné informace o čerpání peněz. Žádost nám zamítli s tím, že nám vypracovali dodatek na koupi pozemku s tím, že zastavíme být. Ale poslední kapka byla, že tyto dokumenty s osobními údaji byly vhozeny ve schránce v porušené obálce. Tyto dokumenty jsme nepodepsali a odstoupili jsme. Známá mi říkala, že pokud nás uvedou v omyl, tak bychom pokuty a poplatky platit neměli a dokonce máme i podle nějakého paragrafu nárok na hypotéku od nich s 0% úročením. Prosím poraďte co dál. Jak postupovat? Předem děkuji. S pozdravem

Dobrý den, jak přesně Vás prosím Modrá pyramida uvedla v omyl? Zaslanými smlouvami poštou, které k Vám doputovaly v porušené obálce? To určitě nebude důvod pro odstoupení od smlouvy bez sankce za nenačerpání úvěru.  Ohledně hypotéky s 0% úročením - pokud byste hypotéku načerpali a následně se soudní cestou domáhali zneplatnění úvěrové smlouvy pro porušení Zákona o spotřebitelském úvěru (např. pokud by poskytovatel úvěru nedostatečně ověřil Vaši bonitu, nepravdivě Vás informoval o úrokové sazbě, RPSN či jiných podmínkách a poplatcích) a s žalobou jste uspěli, pak by byla úvěrová smlouva zneplatněna od počátku. Banka by Vám musela vrátit již zaplacené úroky a poplatky a Vy byste jistinu splácela dle svých možností. Určitě ale nelze hypotéku nenačerpat, prokázat pochybení na straně banky a následně se domáhat úvěru s nulovým úročením. Banka Vám při podpisu úvěrové smlouvy jasně stanovila podmínky čerpání úvěru. Doporučuji tyto podmínky velmi pečlivě prostudovat. Pokud došlo následně k pochybení ze strany banky (např. po Vás bylo vyžadováno něco jiného než bylo smluvně ujednáno), braňte se právní cestou.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR