Banky.cz Bankovní poradna zdarma #337, Dotaz v bankovní poradně

Jak získat refinanční úvěr ve výši 135 000 € s nejlepšími podmínkami?

Dobry den prajem Chcel by som sa opytat, ci by bolo mozne ziskat u Vasej banky refinancny uver vo vyske cca 135-000,- € na dobu cca 7-8 rokov. Hlavne by ma zaujimalo, za akych najlepsich podmienok (najlepsia vyska urokovej sadzby) by som dany uver mohol u Vas ziskat. Dovody pred dopyt na refinancny uver. Ja v sucasnosti mam Hypo uver v XXX od roku 2010. Tento uver excelentne splacam ako VIP klient a navyse vyuzivam aj moznost mimoriadnych predcasnych splatok. Celkove som za 2 roky splatil spolu cca 101.000,- €, t.j. z povodnej vysky uveru cca 236.000,- € v r. 2010 na sucasny zostatok uveru cca 135.000,- €. Avsak ako VIP klient nie som spokojny so sucasnou urokovou sadzbou, ktora podla mojho nazoru neodpoveda mojmu statusu VIP klienta. Vedenie OTP banky mi na moj dopyt síce odpovedalo, ze si ma ako klienta nesmierne vazia, ale ze ich sucasne podmienky im nedovoluju zlepsit uverove podmienky. Preto som sa rozhodol oslovit niektoru z Ceskych bank s dopytom na eventualne podmienky pripadneho refinancneho uveru. Moje ocakávania su uroky niekde okolo 3,5%. Pre doplnenie tejto mojej ziadosti by som uviedol aj svoj financny profil: V sucasnosti sú moje hlavne prijmy hlavne prijmy z prenajmov nebytovych priestorov z mojich dvoch vacsich nehnutelnosti. Celkove mame dlhodobo vsetky priestory v obidvoch nasich budovach (ktore vlastnime ako vylucni vlastnici len ja s manzelkou) obsadene celkom 23 najomnikmi. Stabilitu najomnikov si zabezpecujeme relativne nizkym najomnym, takze celkove nase ciste prijmy z najmu su cca 60.000,- €/rok. Nizky level najmu vsak udrziavame aj preto, aby sme zo vsetkych prijmov neprekrocili limit 35.000,-€ na osobu a rok, nakolko do tohto limitu si mozeme uplatnit pausalne naklady vo vyske 40% a teda zdanujeme len 60% z nasich prijmov, ktore teda reprezentujú nas danovy zaklad. Za vyssie uvedeny uver rucime banke jednou z nasich nehnutelnosti (5 podlazný polyfunkcny dom) v hodnote cca 1.300.000,- €. Okrem vyssie uvedeneho uveru nemame v ziadnej banke ziadny iny uver. Moja splatkova disciplina je 100%, nikdy som nemeskal so splatkami ani sekundu. Jediny moj hendikep by mohol byt moj vek, ja mam 63 rokov a manzelka 58 rokov. Domnievam sa, ze by to s nejakou vynimkou nemal byt problem, lebo nase prijmy su fakticky automaticke a nezavisle od nasho zdravotneho stavu (Zdravotny stav si ale udrziavame vo vlastnom zaujme vo vybornej kondicii :-). Ale zabudol som dodat, ze okrem vyssie uvedenych prijmov mame este nejake prijmy aj z dochodkov a to 10.500,-€/rok spolu s manzelkou. Prehlasujem, ze vsetky uvedene informácie su absolutne pravdive a ze som nic podstatne nezamlcal. Zaroven by som chcel poziadat o diskretnost pri praci s uvedenymi udajmi. S uctou XXX

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze bankovně poradenský portál. Ani se Vám nedivím, že chcete úvěr refinancovat, neboť takto solventnímu klientovi by více slušela sazba v rozmezí 3-3,5%. S věkem by neměl být problém, neboť většina bank požaduje ke dni splacení úvěru nepřekročit 70 let, což by pro Váš věk a navrhovanou délku úvěru bylo v pořádku. Nicméně se obávám, že většina běžných bank (zejména těch, které nabízejí zajímavější úrokové sazby okolo 3,5%) nebude ochotna půjčovat peníze do ciziny a navíc v EUR. S těmito nestandardnostmi by si možná poradila Hypoteční banka, ale ta zase nepatří mezi nejlevnější (sazby běžně od 4%). Zkusit můžete ještě JT bank, která vychází VIP klientům vstříc.