Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma #796, Dotaz v bankovní poradně

Dotaz v bankovní poradně,

M

Dobrý deň, v ktorej z týchto bánk drží podiel stát a aký je vysoký ? Resp. kde by sa dala informácia dohľadať ? ČSOB Česká spořitelna KB Unicredit Bank Raiffeisen bank GE Money Bank J & T BANKA PPF banka Sberbank CZ LBBW Bank CZ

Dobrý den,

stát nedrží podíl v žádné retailové bance - veškeré retailové komerční banky na českém trhu jsou v rukou soukromých subjektů.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

8 rad, jak si půjčit peníze a neprodělat

8 rad, jak si půjčit peníze a neprodělat

23.9.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Pořádně si všechno promyslet. Tak zní základní pravidlo pro případy, kdy řešíte, jak si půjčit peníze. Musíte si dát navíc pozor, abyste nenaletěli a neskončili v nesplatitelných dluzích. Připravili jsme proto 8 rad, které vám pomůžou, aby vás půjčka nezruinovala.

O jaké hypotéky je největší zájem? Vedou ty s dlouhou fixací

O jaké hypotéky je největší zájem? Vedou ty s dlouhou fixací

21.9.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Hypotéky s dlouhou fixací. Takový je aktuální hit hypotečního trhu. Právě o tento typ půjčky na bydlení je totiž v současnosti největší zájem. Ukazují to alespoň data České národní banky. Důvod je jednoduchý – často u nich získáte výhodnější úrok než u kratších fixací.

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

18.9.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Příliš komplikované. Nebo dokonce nemožné. Tak vnímá darování nemovitosti s hypotékou řada lidí. Ve skutečnosti ale není o moc složitější než darování jakékoliv jiné nemovitosti.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

H

#11335, Podvodníci ze zahraničí, Podvod, 26.9.2020

Dobrý den, chci se zeptat ohledně podvodníků z ciziny. Když někomu takovému pošlu IBAN, jméno, adresu a telefon, je možné, aby se mi nějak naboural na účet a sebral z něj nějaké peníze? Děkuji

Dobrý den, toto naštěstí nehrozí, Vámi uvedené údaje nejsou nijak zneužitelné. Pro příště doporučuji se vůbec takto s neznámými lidmi ze zahraničí nebavit. Žádné dary, dědictví nebo třeba jen zájem o prodávanou věc na bazaru či nabízená půjčka. Vždy se jedná o podvod, tyto zázraky se nedějí. 

A

#11334, Pronájem bytu a odstěhování nájemníka, Reality, 26.9.2020

Dobrý den, mám dům který pronajímám. Mám tam nájemnici která mi zavolala, že se chce odstěhovat ze dne na den. Můžu se nějak bránit? Nemusí mi to dát vědět alespoň 2 měsíce dopředu? Mockrát Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, samozřejmě že z pohledu zákona můžete teoreticky trvat na dodržení podmínek sepsáných v nájemní smlouvě, kde máte specifikované možnosti ukončení nájmu včetně lhůt. Nicméně v praxi se můžete reálně bránit pouze propadnutím kauce za porušení smluvních podmínek/neplacení nájmu. Můžete samozřejmě dotyčného žalovat, ale nájemníci obvykle nebývají v tak dobré finanční kondici, aby se Vám povedlo něco vysoudit, resp. následně reálně vymoci. Lepší je tak vzájemná dohoda, byť pro Vás odchod nájemníka ze dne na den bude znamenat finanční ztrátu (tak rychle náhradu neseženete). 

ŠI

#11333, Musím platit daň z nabytí nemovitosti?, Daně, 26.9.2020

Dobrý den, koupili jsme zahradu a vklad do katastru nemovitostí byl podán dne 23.9. 2020. Zajímalo by mne, jestli mám podat daňové přiznání z nabytí nemovitosti. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, daň z nabytí nemovitosti byla definitivně zrušena 18/9/2020 a to se zpětným účinkem od 1/12/2019. Daňové přiznání podávat nemusíte. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR