Nemocenská pracující důchodce
Dobrý den, jsem stavební důchodce, pobírám starobní důchod. Ještě v roce 2025 jsem byl zaměstnán na smlouvu na dobu neurčitou. Od 1. prosince 2025 jsem onemocněl a pobíral jsem nemocenskou, ale pracovní poměr mně skončil k 31. prosinci 2025. I nadále
Dobrý den, starobní důchodci mohou čerpat nemocenskou max. 70 dnů v roce a pouze po dobu trvání pracovního poměru (není zde ochranná lhůta po skončení pracovního poměru). Za leden 2026 tak nemocenskou již nedostanete.

